וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הנהלת קמטק לא שינתה תחזיות לשנת 2001, אבל בפייפר ג'פרי חותכים את תחזית הרווח למניה ב-10% לשנה

גתית פנקס

13.4.2001 / 14:10

את תחזית ההכנסות הם מקצצים ב-6%, ואף מורידים את מחיר היעד מ-10 ד' ל-8 ד' - עדיין 80% מעל למחיר המניה היום; "אף אחד לא עמיד בפני ההאטה", מסבירים האנליסטים

הנהלת חברת קמטק לא שינתה את תחזיותיה להמשך שנת 2001, ולא סיפקה לאנליסטים או למשקיעים - נכון לנקודת זמן זו - אף הודעה שתגרום להם להבין כי היא לא תוכל להגיע למספרים אליהם היא מקווה להגיע בהמשכה של שנת 2001, אך בבית ההשקעות פייפר ג'פרי מעדיפים שלא לקחת סיכונים, לנוכח הצפיות הנמוכה שמאפיינת בעיקר את שוק המעגלים המודפסים (PCB) אליו פונה החברה.

האנליסטים רוברט גולדמן וקתי רוברטסון חתכו לא מכבר את תחזיות הרווח וההכנסות של החברה לשנת 2001, שכן "ממש כמו שאר החברות בתעשייה, קמטק עשויה להתחיל לחוש האטה מכיוון לקוחותיה בחודשים הקרובים". את התחזיות לרבעון הראשון הם מותירים בעינן - הכנסות של 15.8 מיליון דולר ורווח של 14 סנט למניה.

האנליסטים מציינים, כי במהלך השבועות האחרונים הם קיימו שיחות עם יצרניות מעגלים מודפסים מובילות ועם יצרניות של רכיבים אלקטרוניים, כדי לקבל תחושה בנוגע לחומרת המצב היום. נראה, כי למרות שהדרישה למוצרי הבדיקה האוטומטיים (AOI) למעגלים מודפסים שמספקות חברות כמו קמטק עדיין קיימת, הרי שהיא קשה לחיזוי שכן היא ספורדית, ומתאפיינת בדחיות בקרב חלק מן הלקוחות או אף ביטולים של חוזים.

בפייפר חותכים את תחזית ההכנסות ב-6%

"אף אחד אינו עמיד", אומרים האנליסטים, ומתרגמים את הסביבה העסקית הקשה היום להורדת תחזיות מקמטק. קודם לכן ציפו בחברה להכנסות של 68.3 מיליון דולר, וכעת הם מנמיכים תחזיות אלה ב-6% ל-61.8 מיליון דולר. את הרווח למניה הם חותכים ב-10% מ-59 סנט למניה ל-53 סנט למניה. את התחזית ל-2002 הם משעים בשלב זה, וגם כאן מלת הקסם היא "צפיות נמוכה".

אבל למרות ענן חוסר הוודאות שמרחף מעל החברה, הם מאמינים כי הרבה מאוד מהחששות כבר מגולמים במחיר המניה הנוכחי של קמטק. "ככל שהצפיות תשתפר, כך גם מחיר המניה של קמטק יעלה", הם אומרים ונותרים מעודדים לגבי הטווח הרחוק. להערכת פייפר ג'פרי בתקופה הקרובה המניה תהיה מושפעת פחות מחדשות ספציפיות לכלכלה, ויותר מהתנהגותן של מתחרותיה, כמו למשל אורבוטק הישראלית.

נקודת חוזק של החברה היא המזומנים שלה, שיאפשרו לה לצלוח את התקופה הקשה - 36 מיליון דולר. כיום המניה נסחרת במכפיל רווח של 8.7 על בסיס התחזיות ל-2001, "ואנחנו מאמינים שמשקיעים לטווח הארוך יתוגמלו", אומרים בפייפר ג'פרי ומותירים בעינה את המלצת ה"קנייה" למניה.

עם זאת, נראה שהתשואה ב-12 החודשים הקרובים על המניה תהיה נמוכה מציפיותיהם המקוריות של האנליסטים והם מורידים את מחיר היעד מ-10 דולר למניה ל-8 דולרים - 80% מעל למחירה היום. מחיר היעד החדש משקף מכפיל של 15 לעומת תחזיות הרווח המעודכנות מהחברה.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully