וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בעלי השליטה בנ.י.א מנהלים מגעים למכירת החזקותיהם בחברה בשיעור של 72%

אילן מוסנאים

15.4.2001 / 12:01

בעלי השליטה בחברה, הנסחרת לפי שווי של 32 מ' ש', סירבו למסור פרטים נוספים; החברה סיימה את שנת 2000 עם רווח נקי של 3.8 מ' ש'

חברת נ.י.א עבודות מתכת הודיעה הבוקר לבורסה כי בעלי השליטה בחברה מנהלים מגעים למכירת כל החזקותיהם, כ-72% בחברה, בעסקה מחוץ לבורסה.

החברה, שבשליטת המנכ"ל ניסים בכר (56.5%) , נסחרת בבורסה לפי שווי של 32 מיליון שקל, כך שבמידה והעסקה תתבצע במחיר השוק יקבלו בעלי השליטה כ-23 מיליון שקל.

החברה, העוסקת בעיקר בייצור ריהוט משרדי, מחיצות "אופן ספייס" ובמתן שירותי עיבוד מתכת לאחרים, מסרה כי בשלב זה לא ניתן להעריך את תוצאות המו"מ, וסירבה למסור פרטים נוספים מעבר לכך.

עצם המכירה הינו מעניין, שכן בניגוד לחברות תעשייה רבות היתה שנת 2000 שנה חיובית עבור החברה, עם גידול של 25% בהכנסות ל-34.6 מיליון שקל, ועם עלייה של למעלה מ-100% ברווח הנקי ל-3.8 מיליון שקל.

בנוסף, בעלי השליטה בחברה, שמשמשים גם בתפקידים בכירים בה, נהנו ב-2000 ממשכורות נאות של יותר מ-350 אלף שקל.

כאמור, החברה סירבה לומר מול מי מתנהלים המגעים, אולם נזכיר מספר גופים שפעלו בתקופה האחרונה ברכישת "שליטה" בחברות בורסאיות, בהם: חברת מיטרני שבשליטת יוסי מימן שרכשה בחודשים האחרונים את השליטה בחברת חייל , והודיעה על מגעים לרכישת השליטה ביסקל אחזקות; חברת ארית תעשיות שרכשה את השליטה בשלד הבורסאי של רם צור ולפי הערכות מנהלת מגעים לרכישת השלד של קדם; וכן קבוצת סילברבוים שבשליטת צביקה בארינבוים, שביצעה בחודשים האחרונים מספר השקעות בהיקפים של מיליוני שקלים והודיעה כי בכוונתה להמשיך ולבצע השקעות נוספות.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully