וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: אי.די.בי אחזקות עלתה ב-4.2% תוך מחזור חריג של 38 מיליון שקל והשלימה עלייה של כ-10% תוך יומיים

אילן מוסנאים

15.4.2001 / 18:34

מחזור המסחר נמוך - 175 מיליון שקל; מדד ת"א 100 חצה את רמת ה-400 נקודות; עליות של יותר מ-5% במניות נייס, פורמולה וטאואר סמיקונדקטור

בהמשך ישיר לעליות החדות מיום חמישי בנאסד"ק, פתחה הבורסה את שבוע המסחר שאחרי חופשת חול המועד באווירה חיובית.

לקראת הצהריים התחזקו העליות, והמעו"ף הגיע עד לעלייה של יותר מ-2% כשהוא חוצה את רמת ה-410 נקודות כלפי מעלה. העליות נמשכו לאורך כל המסחר, אולם בהמשך חלה התמתנות במדדים.

מדד המעו"ף ננעל בעלייה של 1.54% לרמה של 408.68 נקודות, ומדד ת"א 100 עלה ב-1.61% לרמה של 400.61 נקודות. התל-טק טיפס ב-2.81%.

עדיין רק תיקון

מנהל מחלקת ההשקעות בתמיר פישמן, דוד לוי, ציין כי השוק נהנה היום מהאווירה החיובית בנאסד"ק, וטיפס בעקבות העליות בוול סטריט ביום חמישי. לדבריו, השוק נהנה מהיעדר מוכרים בשל הרמות הנמוכות אליהן הגיע, ולכן קל לו לטפס כלפי מעלה.

עם זאת, לוי ציין כי בשלב זה קשה לומר שמדובר ביותר מאשר תיקון לירידות החדות מתחילת השנה, וניתן לראות זאת בכך שהמניות שמובילות את המגמה הן המניות ש"חטפו הכי חזק" בתקופה האחרונה, כמו קבוצת אי.די.בי, בזק וכור.

לוי הסביר כי טועה מי שחושב שמניות אלו יכולות להוביל את המפנה בבורסה, שכן כל עוד נמשכים התנודתיות ואי השקט בבורסה האמריקאית, מהלך בריא של עליות לא יכול להסתמך עליהן.

מניית אי.די.בי אחזקות ריכזה היום מחזור חריג של 38 מיליון שקל, שהיה הגבוה בבורסה, ועלתה ב-4.2%. נראה שהמניה הגיבה גם היום לידיעה מיום חמישי, לפיה מנסה איש העסקים אליעזר פישמן להגדיל את החזקותיו בחברה מ-5% ל-15%. יתרה מכך, ייתכן שפישמן בעצמו הוא שרכש את המניות ואחראי למחזור הגבוה.

גם שאר מניות הקבוצה נסחרו באווירה חיובית, כשמניית אי.די.בי פיתוח עלתה ב-4.6%, דסק"ש עלתה ב-3.6% וכלל תעשיות עלתה ב-2.3%.

מניות הבנקים הגדולים המשיכות לרכז גם היום עניין רב. מניית בנק לאומי עלתה ב-0.2% במחזור של 15 מיליון שקל - השני בגודלו בבורסה, ומניית בנק הפועלים עלתה ב-1.7% במחזור של 11 מיליון שקל. עובדי בנק דיסקונט , שבשבוע שעבר פקעה החסימה על המניות שקיבלו במסגרת הצעת הרכש של מניות הבנק מ-1997, המשיכו לממש מניות - והמניה ריכזה מחזור של 5.5 מיליון שקל ועלתה ב-1.2%. מנגד מניית בנק המזרחי רשמה ירידה של 0.7%.

וואלה השלימה עלייה של למעלה מ-100% מתחילת החודש

מניית וואלה בלטה בעלייה חדה של 24.4% במחזור של 268 אלף שקל. המניה, שאיבדה מאז תחילת השנה למעלה מ-60% משוויה והידרדרה לשווי של כ-12 מיליון שקל בשפל, השלימה היום עלייה של יותר מ-100% מאז ה-4 בחודש.

עוד בלטה מניית דלק אנרגיה עם עלייה של 10.6%. החברה מסרה הבוקר כי רכשה 18% מזכויות פרויקט לחיפושי נפט וגז באזור חופי ויאטנם. החברה העריכה כי השקעותיה בפרויקט יסתכמו בכ-4.6 מיליון דולר. בנוסף מסרה החברה כי תשלם כ-1.5 מיליון דולר בגין החזר הוצאות עבר ובגין הוצאות שוטפות.

מניית ברן , שצנחה ביום חמישי ב-15%, תיקנה מעט את שערה עם עלייה של 3.7% במחזור של 2 מיליון שקל. המניה נפלה ביום חמישי בעקבות הידיעה לפיה חברת הלוויין YES תפסיק החל מספטמבר הקרוב את ההתקשרות עימה.

ברן ביצעה עד כה את ההתקנות עבור המנויים החדשים של YES, ופעילות זו היתה בהיקף של כ-30 מיליון שקל בחודש. ביטול ההתקשרות צפוי להקטין את הכנסות החברה ב-2001 בכ-137 מיליון שקל.

מניות הארביטראז' רשמו עליות שערים נאות. כור עלתה ב-2.7%, פורמולה עלתה ב-7.8%, מניית נייס הוסיפה לשערה 5.1% ומניית טאואר סמיקונדקטור טיפסה ב-7.2%.

לעומתן בלטו היום בירידות שערים מניות כי"ל ואלביט מערכות , שרשמו ירידות חדות גם ביום חמישי. מניית כי"ל, שביום חמישי איבדה 2.1%, ירדה ב-1.7% במחזור של 2.5 מיליון שקל, ומניית אלביט מערכות, שביום חמישי נפלה ב-3.8%, ירדה היום בעוד 3.6% במחזור של 4 מיליון שקל.

אלביט מערכות הושפעה, ככל הנראה, מהחלטת הממשלה הטורקית להקפיא עסקות בטחוניות בהיקף של כ-20 מיליארד דולר - מהן עסקות בהיקף של כ-6 מיליארד דולר שהיו מיועדות להתבצע עם התעשיות הבטחוניות הישראליות.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully