וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

3 חיילים סורים נהרגו בתקיפת המכ"ם בלבנון

הארץ

16.4.2001 / 6:35

מטוסי חיל האוויר תקפו הלילה יעד של צבא סוריה בצפון לבנון. כל המטוסים שבו בשלום לבסיסיהם

מטוסי חיל האוויר תקפו הלילה (ראשון) יעד של צבא סוריה בצפון לבנון. התקיפה באה בתגובה לירי טילי נ"ט של החיזבאללה שלשום בהר דב ממנו נהרג סמל ראשון אלעד ליטוק. כל המטוסים שבו בשלום לבסיסיהם. מקור מדיני בירושלים אמר אתמול כי התקיפה היא "איתות לסוריה, בעלת הבית בלבנון, שלא נמשיך בדפוס שהתגבש - שהולמים בנו ללא תגובה".

סוכנויות הידיעות בלבנון דיווחו כי לפחות שלושה חיילים סורים נהרגו בתקיפה ושישה נפצעו. עדי ראייה דיווחו על שלוש פגיעות באזור ולפי הדיווחים מלבנון, אש נ"מ נורתה לעבר מטוסי חיל האוויר בזמן התקיפה.

יעד התקיפה - מערכת מכ"ם סורית - נמצא באזור דאהר אל-ביידא, מצפון לכביש ביירות-דמשק וממזרח לבירת לבנון. זו פעם ראשונה מזה שנים שישראל תוקפת מטרות סוריות בלבנון. גורם צבאי בכיר מסר ל"הארץ" כי ישראל מקווה שהאיתות שלה יובן בדמשק ובעקבותיו יסיק הממשל הסורי מסקנות ויפעל לריסון החיזבאללה. לדבריו, לא מדובר ב"מבצע מתגלגל" ואם יופסקו תקיפות אירגון החיזבאללה בהר דב, אין לצפות לפעולה ישראלית נוספת.

לפני התקיפה, התכנס אמש הקבינט המדיני-ביטחוני עקב חששם של גורמים מדיניים כי העדר תגובה ישראלית להסלמה בשטחים ובצפון, גורר פעולות נגד ישראל בשתי החזיתות. השרים שמעון פרס ואפרים סנה (עבודה) התנגדו לפעולה ו-11 שרים תמכו בה. בתום ישיבת הקבינט פורסמה הודעה, לפיה "ממשלת ישראל קובעת שהפעילות הטרוריסטית של החיזבאללה מתבצעת בידיעת סוריה ובעידודה. ישראל קיימה במלואה את החלטה 425 של האו"ם ופרוסה לאורך קו הגבול שנקבע, אך נתונה להתקפות טרור חוזרות ונשנות בגבולה הצפוני. ישראל גילה איפוק רב עד כה, אך על אף פנייתה לסוריה שתפעיל השפעתה על החיזבאללה - לא נקפה סוריה אצבע".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully