וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גלובל אלקטרוניק טרייד תובעת את TPG בשל הפרת התחייבות להשקיע בה 3 מיליון דולר

הארץ

16.4.2001 / 7:20

ביקשה מבית המשפט להצהיר כי ההסכם שנחתם בין שתי החברות עדיין בתוקף, וכי על טקסס פסיפיק, בה שותף גם איש העסקים בני שטיינמץ, לקיימו במלואו

חברת גלובל אלקטרוניק טרייד, שפיתחה מערכת ייחודית המיועדת לעסקי שילוח בינלאומי, הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב תביעה נגד חברת ההשקעות טקסס פסיפיק גרופ, שבה שותף איש העסקים בני שטיינמץ. בתביעה, שהוגשה באמצעות עוה"ד יואב נרי וניר מילשטיין, ביקשה החברה מבית המשפט להצהיר כי ההסכם שנחתם בין שתי החברות עדיין בתוקף, וכי על טקסס פסיפיק לקיימו במלואו.

מכתב התביעה עולה כי בדצמבר 99' התחייבה טקסס פסיפיק להשקיע 3 מיליון דולר במערכת חדשנית, המאפשרת לצרכנים לבחור את חברות השילוח העדיפות עליהם באמצעות רשת האינטרנט בזמן אמת - לפי הצעות המשלחים.

המערכת תוכננה לפעול באמצעות 6-4 משלחים בינלאומיים מהגדולים בעולם, שהיו אמורים להשתמש במערכת. גלובל טענה כי "טקסס פסיפיק התחייבה לשלם 3 מיליון דולר בשלב הראשון של הפרויקט - שלב האופציה - שאמור היה להימשך שישה חודשים, ו-25 מיליון דולר בשלב השני".

זאת, לטענתה, בתמורה ל-33% מהפרויקט, ששוויו הוערך על ידי הצדדים ב-75 מיליון דולר. עוד נטען, שטקסס פסיפיק הכריזה כי תוביל את פיתוח התוכנית העסקית, וכי תהיה אחראית על ההסכמים עם המשלחים, ועל שאר המשימות הארגוניות בפרויקט.

גלובל טענה כי טקסס פסיפיק הפירה את התחייבותה, וכי במקום הסכום של 3 מיליון דולר שהיתה מחויבת להעביר, היא שילמה לגלובל 225 אלף דולר בלבד. לטענתה, אי קיום ההסכם גרם נזקים קשים לפרויקט, מאחר שלא היה ניתן להשלים את פיתוח התוכנה ולהעסיק את העובדים הנדרשים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully