וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סקר: רוב העובדים בחברות ההיי-טק חשים "לא מעורבים" במתרחש בחברה

הארץ

16.4.2001 / 7:57

רק 6% מהעובדים בדרג הנמוך והבינוני בחברות היי-טק מרגישים כי הם מעורבים מאוד במתרחש בחברה; כך עולה מסקר שערכה חברת הייעוץ השיווקי מקסימוב


רק 6% מהעובדים בדרג הנמוך והבינוני בחברות היי-טק מרגישים כי הם מעורבים מאוד במתרחש בחברה - כך עולה מסקר שערכה באחרונה חברת הייעוץ השיווקי מקסימוב. 12% מ-150 העובדים שהשתתפו בסקר חשים מעורבים, 38% - מעורבים מעט, ו-44% חשים כי כמעט שאינם מעורבים.

מנכ"ל חברת הייעוץ, אוריאל מקסימוב, סבור על סמך התוצאות כי חלק גדול מחברות ההיי-טק אינו מנצל את המשאב החשוב ביותר שלו - העובדים. לדבריו, תוצאות הסקר מעידות על קשר רופף ביותר בין ההנהלות לעובדים בענף ההיי-טק. זאת, בניגוד לתוצאות סקר אחר שערכה החברה בדצמבר 2000 בקרב מנהלי משאבי אנוש, שעל פיו העניין שמצוי בעדיפות הגבוהה ביותר הוא חיזוק נאמנות העובדים.

שאלה נוספת שנשאלו העובדים היתה מהי, לדעתם, הדרך הטובה ביותר ללמוד על הנעשה בחברה. התשובה שזכתה למקום הראשון היתה שיחות לא פורמליות עם עובדים אחרים בחברה. במקום השני - שיחות עדכון (כלליות או מחלקתיות); במקום השלישי - תקשורת פנימית (אינטרנט, אינטרה-נט, מזכרים בדואר אלקטרוני); מקום רביעי - לוח המודעות בחברה; מקום חמישי - עיתונות; ובמקום ששי ואחרון - מזכרים פנימיים.

אם כן, דווקא הדרך הפורמלית וזו הנחשבת לאמינה ביותר מצד ההנהלה - קרי: המזכרים הפנימיים - היא זו שממנה לומדים העובדים את המעט ביותר.

שאלה נוספת היתה אם ידוע לעובדים איזה סוג של עובדים חדשים החברה מחפשת. 54% השיבו כי הם יודעים חלקית (רק לגבי עובדים הדרושים למחלקתם); 24% השיבו כי אינם יודעים כלל; ו-22% השיבו כי הם יודעים.

מקסימוב: "חברות היי-טק, אך גם בנקים, חברות ביטוח ורשתות שיווק, משקיעים מיליוני דולרים במבצעי שיווק, מבלי לערב את עובדיהם". התוצאה, לדבריו, היא שמבצעי השיווק אינם נוחלים את ההצלחה שלה היו זוכים, אם היו משתפים בהם את העובדים.

"חברה המעוניינת למצב את עצמה מחדש או לטפח את תדמיתה", אומר מקסימוב, "תתקשה לעשות זאת ללא העובדים, מכיוון שהעובדים הם אלה שבקרבם יש לבצע את שינוי התפישה, כדי שיוכלו לשדר את המסר לשוק".

לדבריו, הגישה של ההנהלה לעובדים חייבת להיות שיווקית לחלוטין, כמו ללקוחות. "כך לדוגמה", הוא אומר, "חברה המבקשת לערוך קמפיין גיוס עובדים, תעשה טוב אם תפתח בקמפיין בתוך החברה, תעודד את העובדים להשתתף בגיוס של עובדים מבחוץ ותתגמל אותם על כך".

מקסימוב מציע לארגון לערוך מבצע "קפה של בוקר" עם המנכ"ל, שבמסגרתו ייפגש האחרון עם כל אחד מעובדיו. "המנכ"ל ישתה אמנם הרבה קפה", מוסיף מקסימוב, "אך המפגש יגביר את אכפתיות העובד לנעשה בחברה, ובנוסף לכך, גם המנהל עשוי לצאת נשכר משלל הרעיונות להתמודדות עם הבעיות השוטפות, שיעלו בפניו העובדים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully