וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

JCS תפיק גירסה ישראלית ל"הישרדות" בעלות של כ-230 אלף דולר לפרק

הארץ

16.4.2001 / 9:40

הסדרה תופק בשיתוף עם חברת פירסון; הצילומים יתקיימו באחד מאתרי הצילום של "הישרדות" בעולם

מאת אריאל ויס

חטיבת ההפקות בקבוצת JCS תפיק גירסה ישראלית לסדרה "הישרדות" בשיתוף חברת המדיה הבינלאומית פירסון. הגירסה האמריקאית משודרת כיום בערוץ 2 על ידי חברת רשת.

צילומי הסדרה הישראלית יתקיימו באחד מאתרי הצילום של "הישרדות" בעולם, שבהם מצלמת פירסון את התוכנית לחברות טלוויזיה מארצות כמו פולין וטורקיה. שיתוף הפעולה עם פירסון אמור להוזיל את ההפקה, שנחשבת למסובכת מאוד מבחינה לוגיסטית.

כמו בהפקת תוכנית המשימות "המבצר", שהופקה אף היא על ידי JCS, החברה הבינלאומית תספק את האתר ואת שירותי הצילום, ואילו JCS תספק את המשתתפים, המנחה והעריכה. בעבר ניסתה JCS, שמחזיקה בזכויות הפורמט בישראל, לעניין את זכייניות ערוץ 2 ואת הערוץ המסחרי הנוסף בהפקת גירסה ישראלית מקורית. המו"מ המתקדם ביותר נוהל עם זכיינית ערוץ 2, טלעד, אך עלויות הפקת כל פרק - כ-230 אלף דולר - בעונה הכוללת 13 פרקים, הרתיעו את הקונים הפוטנציאליים. אחד הפתרונות שהוצעו היה לשתף פעולה עם גורמים בינלאומיים או עם חברות שידור זרות בהפקה משותפת.

לאחר חתימת ההסכם עם פירסון, אומרים ב-JCS כי כל פרק יעלה כ-150 אלף דולר בלבד, דבר שמקרב את עלות ההפקה להשקעה הנדרשת בהפקות מקור מהז'אנרים העליונים. לדברי מנכ"ל JCS תוכן, אבי ארמוזה, בימים הקרובים יוצע הפורמט במתכונתו החדשה והזולה יותר לזכייניות.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully