וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מניות אלה הנדסה יימחקו מהמסחר בעקבות הצלחת הצעת הרכש שפירסם ראובן אלה

אלי דניאל

16.4.2001 / 10:46

עלות הצעת הרכש מסתכמת בכ-10.3 מיליון שקל; באשר להצעת הרכש לאגרות החוב של החברה, נמסרה הודעת קיבול רק לגבי 56.3% מאגרות החוב

חברת מ.א.ד. 2000 הנמצאת בשליטת ראובן אלה, הודיעה היום כי הצעת הרכש שפירסמה לרכישת החזקות הציבור בחברת בחברת אלה ר. הנדסת בנין והשקעות , במחיר של 9.6 שקלים למניה ו-1.68 שקלים לאגרת חוב, נענתה. עלות מימון הצעת הרכש למ.א.ד. 2000 מסתכמת בכ-10.3 מיליון שקל.

ראובן אלה החזיק טרם פרסום ההצעה בכ-79.4% ממניות החברה, כאשר החברה הבת, אלה בנין, החזיקה בכ-6.4% נוספים ממניות החברה.

לפיכך, כדי להגיע להחזקה של 95% ממניות החברה, המאפשרת רכישה כפויה של יתרת המניות, זקוק היה ראובן אלה שבעלי מניות נוספים, המחזיקים בלפחות 9.2% ממניות החברה, ייענו להצעת הרכש.

בפועל, נענו להצעה בעלי מניות המחזיקים בכ-13.9% ממניות החברה, כך ששיעור ההחזקות של ראובן אלה יגיע לכ-99.7% ממניות החברה, ובכך תתאפשר רכישה כפויה של יתרת החזקות הציבור בחברה.

יש לציין כי אלה פחרסם גם הצעת רכש לאגרות חוב (סדרה א') של החברה, אשר מצויות במצב של הפסקת מסחר מזה זמן. אלה הציע עבור כ-41 אלף אגרות חוב של החברה מחיר של 1.68 שקלים לאגרת חוב. ההיענות להצעה זו היתה נמוכה יותר, כאשר בעלי אגרות חוב, המחזיקים בכ-56.3% בלבד מאגרות החוב הללו, נענו להצעה.

חברת אלה והחברות שבשליטתה, ובכלל זה חברת אלרוד השקעות , עוסקות במלונאות ובייזום, ניהול וביצוע פרויקטים בתחום הבנייה והנדל"ן למטרות דיור ומסחר. כמו כן, לחברה עתודות קרקע לבנייה בראשון לציון ואבן יהודה, וכן נכסי נדל"ן בתל אביב, הרצליה ואזור התעשייה בנתניה. בנוסף, החברה היא בעלת השליטה בחברת מגדל דניאל, שהינה הבעלים של מלון דניאל בהרצליה.

מניית החברה נסחרת בתל אביב לפי שווי של כ-69.6 מיליון שקל.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully