וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

EverAd נוטשת את הנגן הייחודי לטובת התכנסות לסטנדרט של מיקרוסופט

נתן ליפסון

16.4.2001 / 13:39

תתמקד עתה במתן האפשרות לבעלי זכויות דיגיטליות לגבות הכנסות מפרסום ולנהל מסעות קידום מכירות

EverAd הישראלית הודיעה על כך ששילבה את הטכנולוגיה שלה, המספקת לבעלי זכויות יוצרים של תכנים דיגיטליים אפשרות לבצע קידום מכירות ולגבות הכנסות מפרסום, בטכנולוגיית ניהול הזכויות הדיגיטליות (DRM) של מיקרוסופט .

בכך נוטשת למעשה EverAd את טכנולוגיית הניגון הייחודית שלה - ה-PlayJ - לטובת אחד הסטנדרטים המקובלים בתעשייה.

טכנולוגיית ה-DRM של מיקרוסופט, המכונה Windows Media, נחשבת לסטנדרט הנפוץ בתחום התכנים הדיגיטליים המוגנים. הפלטפורמות המתחרות הן של IBM ושל InterTrust.

כל שש בעלות הזכויות הגדולות בעולם - EMC, סוני, ברטלסמן, ויונדי-יוניברסל, AOL-Time Warner ו-Jive Zomba, משתמשות בטכנולוגיית ה-DRM של מיקרוסופט.

נכון להיום, ניתן לשמוע קבצי מוסיקה בטכנולוגיה זאת בנגן של מיקרוסופט - Media Player. לדברי סמנכ"ל טכנולוגיה אסטרטגית של EverAd, אושרי אנגל, בעוד כחודשיים ניתן יהיה לשמוע קבצים אלה בנגן של MusicMatch, ובעוד כארבעה חודשים - בנגן של RealNetworks. אנגל אמר כי אינו יודע מתי ניתן יהיה לשמוע את הקבצים האלה בנגן של WinAmp.

EverAd הוקמה ביולי 1999 על ידי הישראלי אמיר ויסברג, המשמש כיו"ר, ועברה מסלול מואץ של פיתוח וגיוסי הון. בנובמבר 1999 ביצעה הנפקה פרטית לפי שווי של 12.5 מיליון דולר אחרי הכסף. בפברואר שנה שעברה - 7 חודשים בלבד אחרי הקמתה - גייסה 22 מיליון דולר נוספים לפי שווי מדהים של 82 מיליון דולר אחרי הכסף.

בין המשקיעים היו קרן ההון סיכון הישראלית ג'מיני, המחזיקה בכ-10% ממניות EverAd; קרן ה-seed של חברת ההשקעות בהון סיכון Star; חברת ההשקעות תמר, המשקיעה פעמים רבות ביחד עם Star; קרן ההון סיכון East River, שרבים מהמשקיעים בה הם בכירים בענף הבידור בארה"ב; קרן ההון סיכון האמריקאית JW Seligman, המתמחה בהשקעות בענפי הבידור וקרן ההון סיכון האמריקאית Global Retail Partners.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully