וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת מגנטיקס מבקשת מביהמ"ש שיורה לדיסקופי להעביר לה שמות מתחם

אמיר הלמר

16.4.2001 / 14:52

טוענת כי מתחרתה, דיסקופי, רשמה על שמה את שמות המתחם magnetics.co.il ו-magnetic.co.il במטרה למנוע ממנה האפשרות להקמת אתר אינטרנט

חברת מ.ש מגנטיקס הגישה אתמול לביהמ"ש המחוזי בתל אביב בקשה הורות לחברת דיסקופי ישראל להעביר לידה את ההחזקה בשמות המתחם magnetics.co.il ו-magnetic.co.il, וכן להימנע מלעשות כל שימוש בשמות מתחם אלו.

מגנטיקס, העוסקת בתחום שירותי שכפול ומכירה של מדיה מגנטית ואופטית, פנתה לביהמ"ש באמצעות עו"ד מתי ברזם, ממשרד איתן פרל לצר כהן-צדק ושות', לאחר שהתברר לה, לטענתה, כי חברת מתחרתה, חברת דיסקופי הישראלית, אוחזת בידה את שמות המתחם הללו, המפנים למעשה לאתרה של דיסקופי, ולמעשה מונעת בכך ממגנטיקס להקים תחת שמות אלו אתר משלה באינטרנט.

מגנטיקס טוענת כי בהחזקת שמות המתחם הללו חוסמת דיסקופי - המתחרה המסחרית שלה - את האפשרות שלה להתקדם ולהתפתח באמצעות הפעלת אתר אינטרנט תחת השם המסחרי בו רכשה מוניטין רב במשך השנים.

מגנטיקס טוענת בנוסף כי דיסקופי אוחזת בשמות הללו "כאבן שאין לה הופכין", ולמעשה לא עושה בהם שימוש, ואת פעילותה העסקית היא מבצעת באמצעות שמות המתחם discopy.co.il ו-aspaguil.co.il.

מגנטיקס מוסיפה כי לאחרונה אף פנתה לרשם סימני המסחר בכדי לרשום סימן מסחר על שמה המסחרי בכל הקשור למתן שירותי שכפול ומכירה של מדיה מגנטית ואופטית.

מגנטיקס טוענת כי דיסקופי, בהחזקת שמות אלו, מבצעת כלפיה עוולה של התערבות בלתי הוגנת בעסקיה. כמו כן, דיסקופי מתעשרת על ידי כך על חשבונה. עוד טוענת מגנטיקס כי דיסקופי מפרה את סימנה המסחרי ופועלת למעשה בחוסר תום לב. (בש"א 1627/01)

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully