וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אקסלנס משיקה קרן נאמנות ייחודית הצמודה ליורו

ליאור כגן

16.4.2001 / 16:07

בחברה אומרים כי היתרונות של הקרן הם: נזילות מלאה וניצול יתרונות מס תוך השגת ריבית מקסימלית על היורו; הקרן גייסה מיליון שקל ביומה הראשון

חברת ההשקעות אקסלנס משיקה היום קרן נאמנות ייחודית שנכסיה יוצמדו ליורו. עד כה עדיין לא הושקה בארץ קרן נאמנות המתמחה באפיק זה. באקסלנס אומרים כי אחד היתרונות של הקרן היא האפשרות להשקיע ביורו תוך כדי נזילות מלאה, וזאת בניגוד לפקדונות הבנקאיים המחייבים השקעה לתקופה מסוימת. הקרן גייסה מיליון שקל היום, ביומה הראשון לפעילות.

מירב כספי הקרן יושקעו באג"ח שקלי ממשלתי, כאשר החשיפה ליורו תתבצע בעזרת מכשירים פיננסיים. באקסלנס מציינים גם כי ההשקעה בקרן מעניקה יתרון מיסוי למשקיעים פרטיים, שכן החברה תשקיע את הכסף במכשירים כגון, חוזי יורו-דולר בחו"ל, או אופציות דולר-שקל בבורסה בת"א, אשר רובם פטורים ממס על רווחי הון.

באקסלנס אומרים שישנם כמה סיבות שלדעתם מעלות את אטרקטיוויות ההשקעה ביורו: הנפילות החזקות בשווקים הפיננסיים בארה"ב והיחלשות הכלכלה האמריקאית שיביאו למשיכת כספים מארה"ב ולהיחלשות הדולר מול שאר המטבעות; הממשלה החדשה בארה"ב תתמוך בהיחלשות הדרגתית של הדולר אשר תביא להתאוששות הכלכלה האמריקאית שהיא מוטת יצוא.

באקסלנס מוסיפים שגם פערי הריביות בין הדולר ליורו שעמדו על כ-2% התאפסו, ונכונותו של הבנק המרכזי בארה"ב להמשיך ולהפחית את הריבית, גבוהה מזו של הבנק המרכזי באירופה. סיבה אחרת שמונים בבית ההשקעות היא הנפקת שטרות ומטבעות חדשים בארצות היורולנד, שתחל בינואר 2002. להערכתם, תחילת השימוש במטבע במסחר הקמעוני יגביר את אמון הצרכנים ביורו ויגרום להתחזקותו.

לבסוף, מציינים באקסלנס כי בסקר כלכלנים שנערך לאחרונה נקבע כי היורו נסחר בכ-15%-10% מתחת לערכו הכלכלי, וכי בחצי השנה הקרובה ייסחרו המטבעות ביחס של 1:1.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully