וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: מניות בזק, קבוצת אי.די.בי והבנקים משכו את המעו"ף לירידה של כ-1.6%

אלי דניאל

16.4.2001 / 17:45

בלטו בעליות מניות טבע, נייס ווואלה שקפצה בכ-21.9%; מחזורי המסחר נותרו נמוכים - 112 מיליון שקל

יום המסחר הנוכחי התנהל בצל ההסלמה הבטחונית בגבולה הצפוני של ישראל, ובהמתנה דרוכה לקראת הצפוי בפתיחת המסחר בבורסת הנאסד"ק.

מדד המעו"ף, החל את היום בירידות מתונות שהלכו והתחזקו ככל שחלפו שעות המסחר. בסיכומו של יום, איבד מדד המעו"ף כ-1.58% לרמה של 402.21 נקודות. מדד ת"א 100 ירד בשיעור של 1.09% לרמה של 396.24 נקודות. מדד התל-טק איבד כ-1.08% ונסגר ברמה של 262.05 נקודות. מחזורי המסחר היו נמוכים והסתכמו בכ-112 מיליון שקל.

מבית ההשקעות מיטב נמסר כי יום המסחר התנהל באווירה רגועה למדי, כשירידות השערים התחזקו לאחר שעם פתיחת המסחר בנאסד"ק נרשמה ירידה של כ-1.7%. כלכלני מיטב הוסיפו כי החשש מהידרדרות המצב הביטחוני בגבול הצפון, העיב אף הוא על מהלך המסחר, שאופיין במיעוט קונים.

מניית בזק רכזה היום את המחזור הגבוה בבורסה - 10.3 מיליון שקל, תוך שהיא רושמת ירידה של 0.5%, וזאת למרות הפרסומים הבוקר ב"מעריב" באשר להתעניינות שמגלה תאגיד התקשורת האמריקאי AT&T בהפרטת החברה. בנוסף, ב"ידיעות אחרונות" פורסם הבוקר כי גד זאבי, המחזיק בכ-19.7% ממניות החברה, מעוניין למכור חלק מהחזקותיו. בחודש החולף מימש זאבי, במהלך המסחר בבורסה, חבילת מניות בזק בהיקף של למעלה מ-30 מיליון שקל.

בדומה לבזק, מרבית המניות ה"כבדות" נסחרו אף הן בירידות שערים. מניית כי"ל איבדה כ-2.6%, ובכך השלימה ירידה של כ-7% בארבעת ימי המסחר האחרונים, ואילו מניית כור ירדה בכ-1.2%.

גם במניות החברות הנמנות על קבוצת אי.די.בי נרשמו ירידות. אי.די.בי אחזקות ירדה ב-3.2% ואי.די.בי פיתוח השילה כ-2.6%. דיסקונט השקעות איבדה כ-2.5% ואלרון , הנמצאת בשליטת דיסקונט השקעות, נעה דרומה בכ-2.1%.

מניות הבנקים הגדולים סבלו אף הן ממגמה שלילית. מניית בנק לאומי ירדה בכ-2.2% ומניית בנק פועלים השילה כ-1.2%. מניית בנק דיסקונט איבדה כ-1.7%.

בקרב המניות הדואליות בלטו היום מניות טבע ונייס שעלו בהתאמה בכ-0.4% ו-1.3%. לעומתן, מניית פורמולה איבדה כ-3.9% ואילו מניית אלביט מערכות ירדה ב-1.4%.

מלבד נייס וטבע, מניה נוספת שבלטת היום לחיוב היא מניית וואלה , אשר במהלך שלושת ימי המסחר האחרונים זינקה בעשרות אחוזים, במחזורים גדולים יחסית. לפני כחודש אישר הממונה על ההגבלים העסקיים את המיזוג בין וואלה לבין IOL מקבוצת הארץ, ונראה כי המשקיעים בחברה החלו להפנים עובדה זו, המשפרת את סיכויי ההצלחה של וואלה. מניית החברה קפצה היום בכ-21.9% במחזור גבוה, יחסית למחזורים הממוצעים במניה, של כ-665 אלף שקל.

מניית אל.איי.אמ.אס ריכזה היום מחזור חריג של כ-1.6 מיליון שקל, לאחר שהחברה החלה להיסחר אקס דיווידנד, בעקבות חלוקת דיווידנד בהיקף של כ-6.3 מיליון שקל. מניית החברה איבדה היום כ-2% מערכה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully