וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק ממתן את הירידה ל-1.9%; ביוטכנולוגיה כללית נופלת ב-21%

רמי קפלן

16.4.2001 / 19:14

תוצאות חלשות במגזר הפיננסי ובניו יורק טיימס וחששות מפני דו"חות חלשים השבוע מעיבים על המסחר; לנאופטיקס יורדת ב-9.4%; קומברס ואמדוקס יורדות ב-2.5% ו-1.5% בעקבות חיתוך מחירי יעד

תוצאות חלשות של מגזר הפיננסים ושל הניו יורק טיימס ואי הוודאות בשוק נוכח דו"חות כספיים שעומדים להתפרסם השבוע גורמים היום למשקיעים למכור מניות במרץ ולשלוח את מדד הנאסד"ק לירידה של 1.9%. מדד הדאו ג'ונס משייט היום סביב רמת המחירים שבה נסגר אתמול וכרגע יורד ב-0.1%.

שלושה מהבנקים הגדולים בארה"ב דיווחו היום על נפילה ברווחי הרבעון לעומת התקופה המקבילה, על רקע תנאי השוק הקשים. סיטיגרופ, בנק אוף אמריקה ופירסט יוניון דיווחו על הפסדים על השקעות והפסדים על חובות אבודים כתוצאה מההאטה הכלכלית וחולשה בתחום הייעוץ להנפקות, ממנו דווקא שאבו במהלך 2000-1999 עמלות נאות. חולשת הבנקים משקפת את החולשה הפוקדת את שוקי ההון לאחרונה, ועל כן לא מוסיפה למצב הרוח בוול סטריט.

הניו יורק טיימס, המוציאה לאור את העיתון הידוע "ניו יורק טיימס" בגירסה מודפסת ומקוונת, דיווחה על נפילה של 26.2% ברווח הרבעוני, בהתאם לתחזיות המונמכות של וול סטריט. הירידה נבעה משני גורמים, כך אמרה החברה בהודעתה: ירידה בהכנסות מפרסום בשל ההאטה הכלכלית וירידה חדה בהכנסות מפרסום של חברות דוט.קום, שהיו מקור חשוב להכנסות ברבעון המקביל ב-2000.

בשורות אלה בתחילתו של שבוע גורלי בו עומדות לפרסם את דו"חותיהן המובילות שבחברות הטכנולוגיה, בהן מיקרוסופט , חברת IBM, נורטל ואינטל (מניות שתי האחרונות יורדות היום בכ-7%) , מביאות את המשקיעים לנקוט זהירות ולממש היום רווחים שנצברו בשבוע שעבר.

צ'ק פוינט עולה ב-37% בחמישה ימים

המניות הישראליות נסחרות היום במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים. את רשימת הישראליות היורדות מובילות מניות הביוטכנולוגיה. מניית ביוטכנולוגיה כללית קורסת בפתיחה ב-21% למחיר של 4.9 דולרים במחזור גבוה, בלי שאנשי החברה יוכלו להסביר זאת. אליה מצטרפת מניית קומפיוג'ן , שצונחת ב-15.3% למחיר של 4.2 דולרים.

גם מניית לנאופטיקס בולטת היום בירידה חדה בת 9.4% למחיר של 8.1 דולרים. לאור נסיקתה של המניה ביותר מ-100% בשלושת ימי המסחר האחרונים, ועל רקע הפסימיות בוול סטריט היום - נראה כי מדובר במימוש רווחים שאינו בלתי צפוי.

מניות קומברס ואמדוקס יורדות היום ב-2.5% ו-2%, בהתאמה. זאת, לאחר שמחירי היעד שלהן קוצצו על ידי בית ההשקעות אופנהיימר (CIBC) . היעד של קומברס עודכן ממחיר של 150 דולר ל-90 דולר, ואילו מחיר היעד של אמדוקס נחתך מ-100 דולר ל-80 דולר בלבד.

בצד העולות בולטות היום מניית ויריאנט , שמזנקת ב-28% למחיר של 96 סנט במחזור ממוצע, מניית נייס , שעולה ב-5.2% למחיר של 11.8 דולר, ומניית צ'ק פוינט , שממשיכה לעלות זה יום המסחר החמישי ברציפות, הפעם ב-2.5% למחיר של 65 דולר. בחמשת ימי המסחר האלה הוסיפה צ'ק פוינט יותר מ-37% לערכה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully