וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק המט"ח: היציג נקבע על 4.175 שקלים; בסיום המסחר התחזק הדולר ל-4.183 שקלים

גולן פרידנפלד

16.4.2001 / 21:28

התחזקות הדולר, בניגוד למגמת המסחר באופציות הדולריות אתמול, מיוחסת בשוק לתקיפה של מטוסי צה"ל בלבנון אתמול

שערו היציג של הדולר נקבע היום על רמה של 4.175 שקלים, ירידה של 0.05% לעומת שערו היציג האחרון שנקבע ביום שישי. בסיום המסחר הגיע שערו של הדולר ל-4.183 וזאת לאחר שאתמול גילמו האופציות הדולריות שער של 4.16 שקלים.

התחזקות זו, מיוחסת על ידי פעילים בשוק המט"ח, לתקיפה של מטוסי צה"ל בדרום לבנון אתמול בלילה, כתגובה על הריגתו של חייל צה"ל יום קודם לכן. פעילים בשוק המט"ח סבורים כי החרפה משמעותית יותר ביחסי ישראל-סוריה עתידה לתרום את חלקה להתחזקות נוספת, ואולי חריפה יותר, בשערו של הדולר אל מול השקל.

רפי כהן, מנהל חדר המט"ח במוריץ טוכלר, מציין כי התנועות בשער הדולר-שקל הם מינוריות וככאלו הן מושפעות היום מההחרפה במצב הבטחוני. בימים אחרים, מציין כהן, התנועות מושפעות מביצועי בורסת הנאסד"ק.

"היחסים בין השקל לדולר הם יחסים סטביליים המצביעים על חוסר העניין של ספקולנטים וגופים זרים במסחר בו, כך שברמת המחזורים הקיימת, כניסתו של גוף השקעות גדול בהחלט תגרום לתנודות חריפות יותר ממה שהורגלנו בעת האחרונה", הוסיף כהן. עד אז סבור כהן כי היחסים הסטביליים בין השקל לדולר יימשכו למעט מקרה בו תחול החרפה משמעותית במצב הבטחוני.

להערכת סוחרים בחדרי העסקות, המרות אמצע החודש של החברות היצואניות לצורך תשלומי המע"מ ימתנו את העליות בדולר. המרות אלו יימשכו הפעם עד ה-18 בחודש, זאת לאחר דחייה שניתנה בעקבות החגים. סוחרים מעריכים כי ייתכן שכבר היום יבוצעו המרות, אך בהחלט ייתכן שהממירים ימתינו להתפתחויות וינסו למכור דולרים ברמות גבוהות יותר.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully