וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

EZchip מודיעה: התחלנו בפיתוח מעבד הרשת הבא לקצבים של 40 ג'יגהביט בשנייה

אלון תבור

16.4.2001 / 20:40

פיתוח המוצר הראשון, לקצבים של עד 10 ג'יגהביט בשנייה, צפוי להיות מושלם באמצע השנה, אז יעבור לייצור אצל IBM

חברת הסטארט אפ הישראלית EZchip הודיעה היום כי בימים אלו מתחילים צוותי המחקר והפיתוח שלה בפיתוח המוצר הבא שלה, מעבד רשת שיטפל בכל 7 השכבות של הרשת ויעבוד בקצבים של 40 ג'יגהביט בשנייה. המעבד יהיה המוצר השני במשפחת המוצרים של EZchip ויכונה בהתאם: NP-2.

במקביל, הודיעה החברה כי פיתוח המוצר הראשון שלה, ה-NP-1, מעבד רשת דומה שמיועד לפעול בקצבים של עד 10 ג'יגהביט בשנייה, צפוי להיות מושלם לחלוטין עד אמצע 2001, אז הוא גם יעבור לשלב הייצור. בהתאם להסכם שחתמה EZchip עם חברת IBM, תהיה האחרונה זו שתייצר את השבבים, והתוצרים הראשונים יימסרו ללקוחות האלפא של EZchip חודשים ספורים מאוחר יותר.

לטענת החברה, הטכנולוגיה שעליה מבוססים המעבדים, המכונה בשם TOPcore, תאפשר לכל לקוחותיה שיבחרו לרכוש את שבבי ה-NP-1 לשדרג את המערכות שבליבן יותקנו, כך שיוכלו לעבוד גם בקצבים של 40 ג'יגהביט בשנייה, לאחר שיעברו להתבסס על ה-NP-2.

טכנולוגיית ה-TOPcore היא שמאפשרת ל-EZchip להציע מעבד שמטפל בכל הפונקציונליות הדרושה כדי לנהל את כל שבע השכבות בקצבים הנקובים, וביסודה נמצאת ההישענות על מעבדים מטיפוס TOP. מעבדים אלו מתוכננים ומיוצרים ספציפית ולפי מידה כדי למלא את המשימות שאמור לנהל מעבד ה-NP.

בשלב זה הספיקה החברה לבחור את כל לקוחות האלפא שלה, שיבחנו את השבב הראשון מתוצרתה, ה-NP-1. היא הספיקה לחתום עימם חוזי התקשרות, ובימים אלו החלה לחתום כבר על הסכמים עם יצרני ציוד התקשורת שישמשו כאתר הבטא עבור ה-NP-1.

בין לקוחות אלו נמצאים מספר יצרני ציוד תקשורת מוכרים, כמו גם שורה של חברות סטארט אפ צעירות יחסית. בין המוצרים שמתכוונים יצרנים אלו לבסס על ה-NP-1 נמצאים גם נתבים (routers) חזקים המיועדים לליבה של הרשת, התקני תקשורת אופטיים המיועדים למרחב המטרו ומתגי תקשורת גדולים במיוחד.

"אנו עובדים בשיתוף פעולה עם לקוחות האלפא הראשונים שלנו מאז הקמת החברה למעשה, בניסיון להגדיר את הארכיטקטורה והתכונות של ה-NP-1, כך שיתאימו לדרישותיהם", אמר מנכ"ל EZchip, אלי פרוכטר. לדבריו, לקוחות אלו כבר החלו ליישם את העקרונות שעליהם יתבססו המערכות העתידיות שלהם, ומוצרים אלו כבר החלו בתהליך הפיתוח.

באוקטובר 2000 השלימה Ezchip, שבמקור פוצלה מחברת לנאופטיקס , שמניותיה נסחרות בנאסד"ק, סבב גיוס הון שני בהיקף של 22 מיליון דולר לפי שווי של 122 מיליון דולר אחרי הכסף. בגיוס השתתפו גם לנאופטיקס וקרנות ההון סיכון סטאר, אייפקס ותמר.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully