וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קליר פורסט מפטרת רבע מעובדיה

שירות TheMarker.com

16.4.2001 / 20:08

העסקות האחרונות בהיי-טק ובהון סיכון הישראליים

16 באפריל 2001

הסטארט אפ Native Networks פותח משרדים בלונדון

Native Networks ציינה כי שוק הטלקום האירופי, העובר תהליכים מואצים של דה רגולציה, מציע הזדמנויות עסקיות רבות עבור פתרונות התקשורת שלה, וכי שוק זה צפוי לגדול לכ-5 מיליארד דולר בשנת 2005.

החברה עוסקת בפיתוח פתרונות לרשתות גישה אופטיות. הטכנולוגיה שפיתחה החברה מיועדת לאפשר הקצאת משאבים גמישה למפעילי רשתות תקשורת, תוך הבטחת איכות השירות ליישומים עסקיים קריטיים.

קליר פורסט מפטרת רבע מעובדיה

החברה, שמנתה עד היום כ-80 עובדים, פיטרה 20 עובדים מכל מחלקות החברה. מקליר פורסט נמסר כי מטרת הפיטורים היתה להאט את קצב שריפת המזומנים של החברה, ולסייע בידה לעבור את השנתיים הקרובות, עם המזומנים שבקופתה.

קליר פורסט מספקת פתרונות להעברת ידע המאפשרים למשתמשים להבין ביעילות כמויות נרחבות של מידע טקסטואלי.

יורופאן תספק שירותי ערך מוסף למפעילי הסלולר באמצעות הפלטפורמה הטכנולוגית של הסטארט אפ Cash-U

יורופאן, מקבוצת יורוקום תקשורת סלולרית, המספקת שירותי ערך מוסף למפעילי סלולר, בחרה בפלטפורמה של חברת הסטארט אפ הישראלית, Cash-U, להרצת השירותים שתציע ללקוחותיה.

בין לקוחותיה הראשונים של יורופאן נמצאת גם חברת סלקום, שלאחרונה החלה להציע למשתמשים שירותי משחק ובידור כמו משחקי טריוויה, איקס מיקס דריקס, הודעות תמונה, בדיחות וצ'ט סלולרי. המשחקים מבוססים על טכנולוגית SMS ו-IVR.

Cash-U עוסקת בפיתוח תשתיות טכנולוגיות מתקדמות המאפשרות מתן שירותים בתחום ה- Mobile Entertainment.

סקר IVC: ירידה של 44% בגיוסי הסטארט אפים ברבעון הראשון

במהלך הרבעון הראשון של השנה, 117 חברות סטארט אפ ישראליות פרטיות גייסו 447.4 מיליון דולר ממשקיעי הון סיכון מקומיים וזרים - צניחה של כ-44% או 350 מיליון דולר מהסכום שגויס על ידי חברות כאלו ברבעון הרביעי של שנת 2000, ונמוך ב-31% בהשוואה לסכום שגויס ברבעון הראשון של שנת 2000.

ירידה נרשמה גם במספר החברות שגייסו הון: 117 סטארט אפים גייסו הון במהלך הרבעון, לעומת 146 חברות שגייסו במהלך הרבעון הרביעי של שנת 2000. סכום הגיוס הממוצע לחברה, שהסתכם ברבעון הראשון של שנת 2001 ב-3.8 מיליון דולר, היה נמוך ב-31% מהיקף הגיוס הממוצע ברבעון הרביעי של 2000.

הסטארט אפ הישראלי Lycium Networks גייס 2 מ' ד' מבנצ'מרק קפיטל

Lycium Networks הודיעה על קבלת השקעת סיד בהיקף של 2 מיליון דולר, מקרן ההון סיכון האמריקנית בנצ'מרק קפיטל. מדובר בהשקעת הסיד הראשונה של בנצ'מרק בחברה ישראלית והשקעתה השנייה של בנצ'מרק בישראל בסך הכל, מאז החלה הקרן לפעול בארץ, לפני מספר חודשים.

Lycium Networks פועלת בתחום טכנולוגיות תשתיות רשתות התקשורת, ומפתחת פתרונות חומרה וצ'יפים לרשתות הדור הבא.

15 באפריל 2001

זיסאפל ומשקיעי רדגארד מנסים להפעיל את החברה מחדש

בשבוע שעבר סוכם כי ינסו לגייס כ-40 עובדים לצורך הפעלת החברה מחדש, במתכונת שונה, מצומצמת יותר. על מנת לאפשר צעד זה, יזרימו המשקיעים בחברה 5 מיליון דולר.

רדגארד, שהוקמה לפני כשבע שנים, עסקה בפיתוח אמצעים מבוססי חומרה לאבטחת מידע עבור רשתות VPN - Virtual Private Network. הכוונה היא להמשיך ולפעול בתחום זה, אך לפתח מוצרים חדשים ומתקדמים יותר.

13 באפריל 2001

הסטארט אפ Shellcase השלים גיוס לפי שווי של 50 מ' ד'

החברה למארזי סיליקון זעירים מירושלים, השלימה גיוס הון שלישי בהיקף של 20 מיליון דולר. את הגיוס הוביל בנק ההשקעות SGCohen והשתתפו בו משקיעים אסטרטגיים, בהם מוטורולה, ג'נרל אלקטריק וחברת Schott Glass מגרמניה. בנוסף השתתפו בגיוס המשקיעים הקודמים בחברה, בהם קרן ההון סיכון הישראלית אינפינטי, כלל אלקטרוניקה, אמפל וקרן ההון סיכון היפאנית ג'פקו.

12 באפריל 2001

נסגרה חברת Digiscents האמריקאית שרכשה את SenseIT הישראלית

לפני כחצי שנה הודיעה Digiscents האמריקאית על רכישת חברת הסטארט אפ הישראלית SenseIT, בעסקת החלפת מניות שהיקפה לא נמסר מעולם, וכיום היא מצטרפת לרשימה של מיזמי הטכנולוגיה שקורסים בעקבות חוסר יכולת למצוא מימון להמשך פעילותם.

ככל הידוע, תפסיק Digiscents את פעילותה לחלוטין וכל 70 עובדיה יפוטרו, כולל כל עובדי חברת Digiscents ישראל, לשעבר אנשי SenseIT הישראלית. בעלי המניות של SenseIT לשעבר, ובהם גם חברת ידע - הזרוע היישומית של מכון וייצמן למדע, יחזיקו למעשה בחבילת מניות חסרת ערך של Digiscents.

Digiscents, שנוסדה לפני כשנתיים, עסקה בפיתוח מערכת להפצה דיגיטלית של ריחות וניחוחות. באמצעות פתרונות התוכנה והחומרה המשולבים שלה היא התיימרה לאפשר לאתרי אינטרנט, משחקי וידיאו, פרסומות, סרטים ושאר ערוצי המדיה הדיגיטליים - לשלב גם ריחות, לצד וידיאו ואודיו.

קרן ההון סיכון ורטקס גייסה 150 מ' ד' לקרן המשך

ורטקס ישראל השלימה את הגיוס כחלק מהליך הקמת קרן ההמשך החדשה שלה, ורטקס 2, שהונה יסתכם ב-200 מיליון דולר. לגיוס הנוכחי הצטרפו בחודשים האחרונים חברת התקשורת היפאנית NTT (חברת הטלקום הגדולה בעולם), יצרנית האלקטרוניקה והשעונים קסיו והבנק היפאני, ניקו קפיטל.

11 באפריל 2001

JVP מעדיפה להשקיע בחו"ל: הובילה גיוס של 38 מ' ד' לחברת קווארי

קרן ההון סיכון הירושלמית Jerusalem Venture Partner) JVP) היתה המשקיע המוביל, יחד עם קרן i3 הבריטית, בגיוס הון פרטי לסטארט אפ אמריקאי בשם Quarry, בהיקף כולל של 38 מיליון דולר.

קווארי עוסקת בפיתוח סוויץ' המיועד לרשתות IP, באופן המאפשר לספקי שירותי התקשורת להציע ללקוחות שירותים מתקדמים כגון רשתות וירטואליות פרטיות (VPN) ושירות בקרת רוחב פס (QoS) על גבי רשתות מהירות כגון ATM, רשתות אופטיות ורשתות מבוססות אינטרנט.

NMS רוכשת את הסטארט אפ הישראלי Mobilee בעסקה של מזומן ומניות

NMS האמריקאית (סימול NMSS) רוכשת את הסטארט אפ הישראלי Mobilee (לשעבר Shoutmail.com), המפתח טכנולוגיה להמרת טקסט מהאינטרנט

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully