וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"מרקורי בשלה להמשיך ולהרוויח, גם לנוכח התנאים הקשים"

רמי קפלן

16.4.2001 / 22:05

כך דויטשה בנק ואופנהיימר המותירים את התחזיות על כנן; מחירי היעד מקוצצים ל-65 ול-70 דולר בהתאמה

"בתקופה בה חברות תוכנה רבות ממשיכות להיאבק בסביבה קשה, מרקורי הציגה רבעון חזק תוך שמירה על צפיות (Visibility) טובה ובטחון עצמי", כותבים במחלקת המחקר של דויטשה בנק, ומותירים את התחזיות לגבי מרקורי על כנן. "אנו מאמינים שהחברה מחוסנת טוב יותר מרוב ספקי התוכנה האחרים מקיצוצים נוספים בתקציבי רכש של מערכות מידע".

למרות שתחזיותיהם לגבי הרבעון הראשון שלה הובסו על ידי מרקורי, מותירים האנליסטים ג'יימס מור ומתיו קלי תחזיתם להמשך. הם צופים הכנסה שנתית בת 431 מיליון דולר ורווח שנתי למניה בן 96 סנט. ברבעון הבא מרקורי צפויה לדעתם להרוויח 20 סנטים למניה.

מאחר שאינם מזהים ירידה משמעותית ברמת הצפיות של החברה לנוכח מרכיב הולך וגדל של עסקות חוזרות מכלל הכנסותיה של מרקורי, ולנוכח קופת מזומנים איתנה, מותירים האנליסטים את המלצת ה"קנייה" למניה ואת מחיר היעד בן 65 הדולרים, המבוסס על יחס מחיר/צמיחה (PEG) סולידי של 1.2.

גם בבית ההשקעות אופנהיימר (CIBC) האנליסטים אופטימיים לנוכח תוצאות הרבעון של מרקורי, עד כדי כך שהם מגביהים את תחזית הרווח השנתי למניה בסנט שלם, ל-96 סנטים, צעד שאין להקל בו ראש בתקופה בה תחזיות נוטות להתעדכן בעיקר בכיוון ההפוך. את תחזית ההכנסות השנתית הם מותירים על סכום של 431 מיליון דולר, בדומה לדויטשה בנק, ואת תחזית מחיר היעד הם מעמידים על סכום ראלי יותר מבעבר, 70 דולר במקום 100.

"אנו מאמינים שהעסקים של מרקורי ממשיכים להאיץ, למרות הסביבה הכלכלית הנוכחית", כותבים האנליסטים מליסה אייזנשטאט, ג'ף בארנט וו'ו ג'ין הו, ולא שוכחים לפרט מדוע. בראש ובראשונה, משום שמיקומה של מרקורי בתחתית "שרשרת המזון" של חברות התוכנה מבטיח ביקושים חזקים גם בתקופת משבר, ולו לאור העובדה שתוכנות רבות שנרכשו בשנה האחרונה בעולם עוד זקוקות להרצה ולבדיקה, ולכן מבטיחות ביקוש זה.

שנית מצייינים באופנהיימר את שירותי ה-ASP שהשיקה החברה, באמצעותם היא משכירה את מוצריה לשימוש חד פעמי, ושדרכם היא מגיעה ללקוחות שאינם להוטים לרכוש תוכנה בתקופת מיתון זו. האנליסטים לא מודאגים מהמחיר הנמוך הנגבה בעבור שירותים אלה, ורואים בו דווקא גורם מגן להכנסות.

האנליסטים אף אינם חוששים מן העובדה שההכנסה מעסקה ממוצעת קטנה מ-75 אלף דולר ל-65-60 אלף, אלא להיפך, רואים בכך נקודת חוזק באקלים הכלכלי הנוכחי. הם מאמינים שעסקות כאלה המניבות הכנסות "מתחת לגובה הראדר" עדיפות לחברה, עד שיחול שיפור בתנאים מסביב.

הדו"חות האופטימיים האלה מצטרפים לדו"חות אחרים שפורסמו בימים האחרונים, מאז פירסמה מרקורי את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully