וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קבוצת שרם ובעלי מניות נוספים במגעים למכירת אחזקות בקארד גרד בעשרות מיליוני דולרים

אמיר אייזנברג

16.4.2001 / 23:18

קבוצת שרם מחזיקה, באמצעות חברת לידר-טק וקרן פולריס 2, בכ-7% ממניות קארד גרד בשווי של כ-40 מ' ד'; הערכות: הקבוצה פנתה לבנק יו.בי.אס למציאת רוכש למניות

קבוצת שרם פודים קלנר ובעלי מניות נוספים בחברת קארד גרד הישראלית, שמניותיה נסחרות בבורסה החדשה של שווייץ, פתחו במגעים למכירת אחזקותיהם בחברה תמורת עשרות מיליוני דולרים. יחד עם קבוצת שרם נמנים עם בעלי המניות של קארד גרד מספר קרנות השקעה אירופיות והמייסדים, יעקב גבע ודן גיורא. יש לציין כי שני המייסדים אינם יכולים להשתתף בעסקת המכירה, שכן מניותיהם בחברה חסומות.

קבוצת שרם עשויה להיות הנהנית העיקרית מהעסקה האמורה, שכן בידיה מצויים כ-7% ממניות קארד גרד. הקבוצה מחזיקה במניות באמצעות חברת לידר-טק שבשליטתה (בידיה מצויים כ-0.9% ממניות קארד גרד) וקרן פולריס 2, דרכה מחזיקה הקבוצה בכ-6% נוספים ממניות קארד גרד, המתמחה בפיתוח מערכות תקשורת רפואית.

שווי השוק של קארד גרד מגיע כיום לכ-550 מיליון דולר - כך שמדובר בעסקה ששוויה עשוי לנוע סביב 40 מיליון דולר מבחינתה של קבוצת שרם. יש לציין כי ברבעון הרביעי של שנת 2000 מימשה קבוצת שרם מניות של קארד גרד במהלך המסחר בבורסה בשווייץ בסכום של כ-10 מיליון דולר.

על פי הערכות, לצורך ביצוע העסקה פנו המוכרים הפוטנציאליים לבנק יו.בי.אס האירופי, שהיה גם החתם המוביל בהנפקתה האחרונה של קארד גרד באוקטובר 2000.

באותה הנפקה גייסה קארד גרד סכום של 100 מיליון דולר, לאחר שבמקור תיכננה לגייס 130 מיליון דולר ולצרף להנפקה גם הצעת מכר, במסגרתה היו אמורים בעלי המניות, כולל קבוצת שרם, למכור מניות של החברה בסכום כולל של 70 מיליון דולר. בעקבות ההחרפה באירועים הבטחוניים בישראל נאלצו בעלי המניות לוותר על הצעת המכר, והחברה עצמה קיצצה את היקף הגיוס. עם זאת, השלמת הגיוס בנסיבות הללו נחשבת למהלך מרשים מאוד מבחינתה של קארד גרד.

קארד גרד, שמשרדיה ממוקמים ברחובות, סיימה את שנת 2000 עם צמיחה חדה בהכנסותיה לרמה של 57.6 מיליון דולר ועם רווח נקי של 10 מיליון דולר. חלק גדול מהצמיחה בהכנסות החברה נבע מחדירתה אל השוק האמריקאי בזכות רכישת חברת לייפוואץ' (LifeWatch) והחטיבה הרפואית של קבוצת אלאריס האמריקאית.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully