וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סיסקו - זה הרבה יותר גרוע ממה שחשבנו. ההכנסות ייפלו ב-30%; מחיקה חד פעמית גדולה בדרך

גיא צ'אק

17.4.2001 / 0:00

הודיעה כי ההכנסות ברבעון הכספים השלישי שלה יהיו נמוכות ב-30% מהרבעון הקודם; דיווחה על מחיקה של כ-3.7 מיליארד ד'; המניה צונחת ב-12% במסחר לאחר הסגירה

ענקית ציוד התקשורת סיסקו פירסמה אזהרת רווח חמורה ביותר בתום המסחר היום בוול סטריט וזיעזעה את שוק ציוד התקשורת פעם נוספת. החברה הודיעה כי הכנסותיה ברבעון הכספים המסתיים בסוף אפריל יהיו נמוכות ב-30% מאלה של הרבעון הקודם, אז דיווחה על הכנסות של 6.75 מיליארד דולר. מניית סיסקו צונחת ב-12% במסחר לאחר הסגירה.

עוד נמסר כי בהתאם לתוכנית הפיטורים הקודמת תפטר סיסקו 8,500 עובדים כדי להילחם במיתון. 2,500 מהם הינם עובדים זמניים ועובדי קבלן.

האנליסטים העריכו כי היקף מכירותיה של סיסקו יעמוד על 5.95 מיליארד דולר, המהווים ירידה של 11.9% לעומת הכנסות הרבעון הקודם. על פי ההודעה של החברה היום, יסתכמו הכנסותיה ב-4.7 מיליארד דולר. מסיסקו נמסר כי הרווח למניה שתרשום מלכת האינטרנט יהיה חד-ספרתי. בוול סטריט ציפו לרווח של 8 סנט למניה.

בסיסקו מציינים שההאטה בארה"ב מתפשטת על פני השווקים הבינלאומיים. בנוסף לירידה בהכנסות תרשום החברה מחיקה של כ-3.7 מיליארד דולר לצרכי איזון מלאי, פיטורי עובדים ורה ארגון.

בטווח הארוך יותר צופה סיסקו צמיחה שנתית של 50%-30%. מנכ"ל סיסקו, ג'ון צ'יימברס, ציין כי הזמנים מעולם לא היו כה קשים עבור סיסקו ו"הדבר מחייב החלטות עסקיות קשות בתנאי לחץ". בסיסקו מעריכים כי האמצעים שנוקטת החברה יפחיתו את העלויות במיליארד דולר בחישוב שנתי.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully