וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תביעה של 12 מ' ש' נגד תדיראן סוללות: הפרה הסכם

הארץ

16.4.2001 / 10:22

טקטיום טוענת בכתב התביעה כי תדיראן הפרה את תנאי ההסכם, ואף הציגה בפניה מצגי שווא בכל הנוגע לטכנולוגיה חדשנית שמצויה ברשותה

מאת אסף ברגרפרוינד

אתמול הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך 12 מיליון שקל נגד חברת תדיראן סוללות. את התביעה הגישה חברת טקטיום, העוסקת בפיתוח וייצור מעגלים אלקטרוניים לסוללות המיועדות לטלפונים סלולריים. בין שתי החברות נחתם הסכם לשיתוף פעולה לפיתוח וייצור סוללות לטלפונים סלולריים מסוג NOKIA.

טקטיום טוענת בכתב התביעה כי תדיראן הפרה את תנאי ההסכם, ואף הציגה בפניה מצגי שווא בכל הנוגע לטכנולוגיה חדשנית שמצויה ברשותה - תאי ליתיום נטענים המתאימים לשימוש במכשירי טלפון סלולריים.

טקטיום טוענת בכתב התביעה כי כמה חודשים לאחר שיווק הסוללות החלה לקבל תלונות מלקוחותיה כי אורך חיי התאים בסוללות שתדיראן פיתחה וייצרה קצר בהרבה מאורך החיים המוצהר, ומספר הפעמים שניתן לשוב ולטעון את הסוללה קטן מהמובטח. טקטיום טענה בנוסף כי רק לאחר חתימת החוזה התברר לה כי תדיראן עדיין לא סיימה לפתח את תאי הליתיום, ועדיין לא קיבלה את כל האישורים הנדרשים לייצור ושיווק התאים. על פי טקטיום, בשל התקלות בסוללות, החזירו לקוחות רבים את הסללות שרכשו ועצרו הזמנות נוספות, דבר שגרם לה נזקים כספיים כבדים.

לטענת טקטיום, מיד לאחר חתימת ההסכם אילצה אותה תדיראן, בניגוד לאמור בחוזה, להסכים לכך שהרכבת התאים בתוך הסוללות תבוצע במפעל הסוללות של תדיראן, ואף אילצה אותה לוותר על זכויות השיווק של הסוללות בישראל ובשטחי הרשות הפלשתינית.

טקטיום טוענת כי תדיראן שלטה בכמות הסוללות שזרמו לשוק, וניתבה את הסוללות קודם כל ללקוחותיה, ורק אחר כך אל טקטיום.

כתוצאה מכך, נטען בכתב התביעה, לא יכלה טקטיום לעמוד בהתחייבויותיה ללקוחותיה בחו"ל, שכן כושר הייצור של תדיראן היה נמוך מרמת הביקושים הכוללת. עדיין לא הוגש כתב הגנה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully