וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המסחר לאחר הסגירה: סיסקו נפלה ב-7% בעקבות אזהרת הרווח וגררה את מניות ציוד התקשורת

דפנה מאור

17.4.2001 / 8:38

יוניסיס ירדה ב-7% בעקבות אזהרת רווח; מניות השבבים המשיכו במגמה שלילית

סיסקו היתה הכוכבת הבלתי מעורערת של המסחר לאחר הסגירה. יצרנית ציוד האינטרנט המובילה פירסמה אזהרת רווח מהדהדת בתום המסחר בוול סטריט וזיעזעה את שוק ציוד התקשורת פעם נוספת. מנייתה ירדה ב-7%, לאחר שאיבדה יותר מ-80% בשנה החולפת.

בעקבות סיסקו נפלו מניות יצרניות ציוד התקשורת במסחר לאחר הסגירה. מגמה שלילית נראתה גם במניות השבבים.

סיסקו הודיעה כי הכנסותיה ברבעון הכספים המסתיים בסוף אפריל יהיו נמוכות ב-30% מאלה של הרבעון הקודם, אז דיווחה על הכנסות של 6.75 מיליארד דולר. עוד נמסר כי בהתאם לתוכנית הפיטורים הקודמת, תפטר 8,500 עובדים כדי להילחם במיתון. 2,500 מהם הינם עובדים זמניים וקבלנים.

"הסביבה העסקית שבפניה נמצא הענף שלנו ותעשיית הטכנולוגיה כולה לא היתה מעולם כה מאתגרת", אמר מנכ"ל סיסקו, ג'ון צ'יימברס. "למעשה, ייתכן שההאטה היתה החדה ביותר שתעשייה בסדר הגודל שלנו אי פעם חוותה, מה שאילץ אותנו לקבל החלטות עסקיות קשות במהירות שאין לה תקדים".

מניות ציוד התקשורת רשמו ירידות במסחר לאחר הסגירה בעקבות סיסקו: פיניסטאר (סימול FNSR), ספקית ציוד תקשורת מהירה לרשתות מקומיות פירסמה אף היא אזהרת רווח ונפלה ב-16%. ג'וניפר (סימול JNPR), מתחרתה העיקרית של סיסקו בתחום הנתבים, ירדה ב-5.4%, סיינה (סימול CIEN) ירדה ב-4.8%. נורטל איבדה 5% וסיקמור נפלה ב-10%.

מניות השבבים המשיכו את המגמה שרשמו במהלך היום בעקבות הורדות דירוג של מורגן סטנלי והערכה של פרשני המגזין "בארונ'ס" כי מגזר השבבים צפוי לעבור זמנים קשים יותר. ויטס (סימול VTSS) סמיקונדקטור נפלה ב-10% לאחר שדיווחה על הירידה הראשונה בהכנסות מזה 8 שנים ברבעון הראשון.

ירידה של 3% נרשמה במניית אינטל , הצפויה לפרסם את תוצאותיה הרבעוניות היום. אפלייד מטריאלס (סימול AMAT) ירדה ב-2.5%.

יוניסיס (סימול UIS), ספקית שירותי המחשוב, נפלה ב-7% בעקבות אזהרת רווח.

קומפיוטר אסושיאייטס (סימול CA), לעומת זאת, הודיעה כי תעלה על התחזיות לרבעון, אך לא נסחרה במסחר לאחר הסגירה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully