וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בעלי השליטה במלון הנביאים מפרסמים מחדש הצעת רכש למניות החברה במחיר של 3.75 שקלים למניה

אלי דניאל

17.4.2001 / 8:50

לפני כחודש פורסמה הצעת רכש דומה שבוטלה בשל פגם טכני; המחיר המוצע גבוה בכ-1.3% ממחיר המניה בבורסה; עלות הצעת הרכש נאמדת בכ-3.5 מיליון שקל

בעלי השליטה בחברה לבניין מלון הנביאים , נח גלקופ, כתריאל זולטי ופנינה אזולאי, פירסמו היום מחדש, הצעת רכש לרכישת החזקות הציבור בחברה, במחיר של 3.75 שקלים למניה, הגבוה בכ-1.3% ממחיר מניית מלון הנביאים טרם פתיחת המסחר. המועד האחרון להגשת הודעת קיבול להצעת הרכש הוא בשעה 14:00 ביום ה-15 במאי 2001.

לפני כחודש פירסמו בעלי השליטה הצעת רכש דומה, אולם הם נאלצו לבטלה בשל פגם טכני שנפל בה, שכן, בעלי השליטה החזיקו באותה העת בלמעלה מ-90% ממניות החברה, ובהתאם להוראות חוק החברות, לא יכלו בעלי השליטה לרכוש מניות נוספות של החברה. בעלי השליטה התגברו על פגם זה באמצעות העברת חלק מהחזקותיהם לצד שלישי, וכיום, עם פרסומה מחדש של הצעת הרכש מחזיקים בעלי השליטה בכ-90% ממניות החברה, באמצעות חברות פרטיות.

בעלי השליטה מציינים כי בכדי להגיע להחזקה של 95% ממניות החברה, שתאפשר רכישה כפויה של יתרת המניות, הם צריכים כי בעלי מניות נוספים, המחזיקים בלפחות 5% ממניות החברה, ייענו להצעת הרכש. עלות הצעת הרכש נאמדת בכ-3.5 מיליון שקל.

יש לציין כי אם לא יגיעו בעלי השליטה להחזקה שתאפשר להם למחוק את המניות מהמסחר, בכוונתם למשוך בחזרה את הצעת הרכש.

חברת מלון הנביאים הקימה ומתפעלת את מלון פארק פלאזה (לשעבר סונסטה) בירושלים. כמו כן, החברה מחזיקה ב50% מחברת מלונות פרוספריטי, העוסקת בייעוץ, פיקוח וניהול בתי מלון, ומשקיעה במיזמים בתחום הנדל"ן והמלונאות בארץ (מלון הטירה ומרכז בריאות בהרי יהודה) ובחו"ל (הסבת בניין משרדים לבית מלון בלונדון). חברת מלון הנביאים נסחרת בתל אביב לפי שווי של כ-34.2 מיליון שקל. הכנסות החברה ב-2000 הסתכמו בכ-33.3 מיליון שקל, עלייה של כ-37% לעומת הכנסות של כ-24.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה. בשורה התחתונה, הפסידה החברה ב-2000 סך של 695 אלף שקל, בהשוואה לרווח של כ-1.3 מיליון שקל ב-1999.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully