וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קומפיוטר אסושיאייטס מפתיעה: הודיעה כי חתכה את התחזיות לרבעון

TheStreet.com

17.4.2001 / 8:51

המנכ"ל הזהיר את האנליסטים לא להעלות את התחזיות לרבעונים הבאים

מאת ג'ו בוסקווין

במהלך מפתיע לטובה עבור חברת תוכנה, הודיעה קומפיוטר אסושיאייטס (סימול CA) אתמול כי תוצאות ראשוניות לרבעון מראות כי היא תכה את התחזיות להכנסות ורווח עבור הרבעון המסתיים ב-31 במארס.

בהודעה שפורסמה לאחר סגירת המסחר, CA דיווחה על רווח של 47 סנט למניה על הכנסות של 1.44 מיליארד דולר. לפי הערכות היתה צפויה החברה להרוויח 43 סנט למניה על הכנסות של 1.425 מיליארד דולר.

מניות CA נסגרו אתמול בירידה של 0.8%, והמסחר בהן הופסק לאחר הסגירה בשל פרסום הידיעה. לא התבצע מסחר במערכת אינסטינט במניות CA לאחר פרסום הידיעה.

בשיחת ועידה עם אנליסטים, המנכ"ל סנג'אי קומאר אמר כי ההפתעה החיובית מיוחסת להוצאה אל הפועל של תוכניות החברה, כמו גם למודל עסקי חדש שהחברה הציגה בסתיו הקודם. לפי מודל זה, CA אירגנה את הכנסותיה ממכירת תוכנה על פני הזמן, במקום לרשום אותן למפרע כשהעסקה נחתמה. צעד זה איפשר לחברה להחליק את התנודות האופייניות בעסקי התוכנה.

הפתעה זו הגיעה באותו יום בו ענקית הטכנולוגיה. סיסקו הזהירה מפני תוצאות נמוכות מהצפוי עבור הרבעון שלה.

אולם למרות שקומאר השתפך לגבי התוצאות הראשוניות, הוא גם הזהיר את המשקיעים לא לפרש אותם בצורה רחבה מדי, ועודד את האנליסטים לא להעלות את התחזיות לרבעונים הבאים. "למרות התוצאות הטובות, הזהרתי אנשים, כי בהנתן הסביבה הקשה בה אנו פועלים, להשאיר את התחזיות בעינן", אמר קומאר.

נכון לעכשיו, האנליסטים צופים כי CA תרשום רווח של 2.01 דולרים למניה בשנת הכספים 2002, על הכנסות של 5.95 מיליארד דולר, לפי חברת הנתונים מולטקס.קום. שנת הכספים של CA מסתיימת ב-31 במארס.

מאוחר יותר, לא הצליח קומאר להסתיר את התלהבותו. " ברור כי המודל העסקי שלנו תופס תאוצה", הוא אמר. "אני חושב שהעסקים פשוט טסים".

קווין בוטיגייג, אנליסט של UBS ורבורג, אמר כי ההפתעה החיובית נבעה ככל הנראה מהידוק היד על ההוצאות.

מכיוון שההכנסות לא עלו בהרבה על הצפוי, והרווח למניה גבוה בהרבה מהן, חייבים להניח כי היתרון נובע משורת ההוצאות", אומר בוטיגייג, המדרג את CA בהמלצת "נייטרלי".

הדו"ח של CA לרבעון הראשון ולשנת הכספים 2001 כולה ייצא ב-22 במאי.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully