וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דיסקונט: מדד אפריל צפוי לעלות ב-0.5% תחת ההנחה ששער החליפין לא יחרוג מרמות של 4.15-4.20 שקלים לדולר

גולן פרידנפלד

17.4.2001 / 11:51

הריבית בחודש אפריל צפויה לרדת ב-0.2% בשל ציפיות לאינפלציה נמוכה מהיעד השנתי שהוצב ובשל פער הריביות בין ישראל לארה"ב

בבנק דיסקונט צופים כי מדד חודש אפריל יעלה ב-0.5% ויעמיד את קצב האינפלציה השנתי על 1.5%. בדיסקונט מציינים כי מדד המחירים לצרכן עלה בחודש מארס ב-0.2% רמה שהיתה גבוה ממקצת מהערכתם הקודמת, אך אינה משקפת האצה בקצב האינפלציה הבסיסי מאחר שהיא נבעה כולה מעלייה חריגה בשיעור של 1.6% במחירי הדיור שתרמו 0.3% לשיעור העלייה במדד הכללי.

מדד מאי, להערכת כלכני דיסקונט, צפוי לעלות ב-0.4% ומדד יוני יעלה ב-0.2%, אך להערכתם התחזית השנתית תישמר בהנחה ששער החליפין לא יחרוג לזמן ממושך מרמות של 4.15 עד 4.20 שקלים לדולר.

כלכלני דיסקונט סבורים כי התנודתיות היומית בשוק המט"ח צפויה להימשך בתקופה הקרובה תוך שהיא מושפעת מההתפתחויות בתחום המדיני-בטחוני ומשוקי המניות בארה"ב.

בדיסקונט סבורים כי שער החליפין יגיע בסוף השנה לרמות של 4.15 שקלים לדולר וזאת לעומת פיחות של כחצי אחוז שמתרחש בשעות אלו בשערו של השקל אל מול הדולר ושמביא אותו לרמה של 4.195.

מגמת הפחתת הריבית בחודשים הקרובים צפויה להימשך ובחודש אפריל היא צפויה לרדת ב-0.2%, וזאת בהסתמך על מספר פרמטרים כלכליים וביניהם הציפיות לאינפלציה שתהיה נמוכה מהגבול התחתון של יעד האינפלציה לשנת 2001 (2.5%), ההאטה הנמשכת בקצב התרחבות הפעילות הריאלית, שיעור האבטלה הגבוה, וההתחזקות האחרונה בשער החליפין של השקל.

בנוסף מציינים בדיסקונט כי הפחתת הריבית בארה"ב בחודשים האחרונים וההמשך הצפוי לה בחודשים הקרובים, גם אם בקצב מתון יותר, תורמת להגדלת פער הריביות עם חו"ל ותומכת בהמשך הפחתת הריבית המקומית.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully