וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: המעו"ף איבד 3.2% בעקבות המצב הבטחוני ואזהרות הרווח

אילן מוסנאים

17.4.2001 / 18:24

מחזור המסחר התאושש מעט והסתכם ב-255 מיליון שקל; ירידות חדות בקבוצת אי.די.בי ובמניות הארביטראז'; טבע ריכזה את המחזור הגבוה בבורסה ועלתה ב-1.1%

הבורסה של תל אביב סיימה הערב יום מסחר שני של ירידות חדות, כשהיום גם נרשמה התעוררות קלה במחזורי המסחר, שהסתכמו ב-255 מיליון שקל.

המסחר נפתח בבוקר בירידות של כ-2%, בצל הירידות בנאסד"ק והמתיחות הבטחונית בגבול הלבנון ובשטחים. המסחר באירופה, שהתנהל בירידות חדות, והפסימיות בחוזים על הנאסד"ק, תרמו את חלקם להתגברות הירידות מגמה שנמשכה לאורך שעות הצהריים, והביא את המעו"ף לשפל של מעט יותר מ-4% בסביבות השעה 13:30.

פתיחת המסחר בנאסד"ק בירידות מתונות מהצפוי הביאה להתאוששות מה במדדים עד לסיום. מדד המעו"ף ננעל בירידה של 3.23% לרמה של 389.22 נקודות, ומדד ת"א 100 ירד ב-2.67% לרמה של 385.66 נקודות. התל-טק ירד ב-3.38%.

הבורסה מתקשה להתרומם

פעילים בשוק ציינו כי המדדים הושפעו במהלך היום מהירידות באירופה ומהפסימיות בחוזים על הנאסד"ק, שנבעה מאזהרות הרווח שפירסמו החברות פיליפס וסיסקו , ומההודעות על פיטורים משמעותיים בחברת אריקסון ובטקסס אינסטרומנטס. כמו כן, ציינו הפעילים כי גם המתיחות הבטחונית בגבול הלבנון ובשטחים תורמת לאווירת חוסר הוודאות ואי השקט בבורסה, ומרחיקה את המשקיעים מהמסחר.

הפעילים העריכו, כי כל עוד שהתנודתיות בנאסד"ק והמצב הבטחוני הנוכחי נמשכים, הבורסה הישראלית תתקשה להתרומם, ולרשום עליות.

ירידות חדות במניות הבנקים טבע ריכזה היום את המחזור הגבוה בבורסה - 44 מיליון שקל - ובניגוד למגמה השלילית עלתה ב-1.1%, בעקבות פער חיובי של 2.5% שפתחה אמש בנאסד"ק. בנוסף, נהנתה טבע מהעלאת המלצה לה זכתה מבית ההשקעות גמול סהר. בגמול סהר העלו את ההמלצה לטבע מ"החזק" ל"צבור", והותירו לה מחיר יעד של 63 דולר - גבוה ב-7% ממחירה של טבע הבוקר בבורסה. האנליסט גיל בארי ציין כי עדכון ההמלצה נובע בעיקר מהירידה שנרשמה במחיר המניה בתקופה האחרונה.

שאר מניות הארביטראז' רשמו ירידות חדות. פורמולה ירדה ב-5.7%, כור איבדה 5.7% וריטליקס נפלה ב-5.2%.

מניות הבנקים הגדולים המשיכו את המגמה השלילית שאפיינה אותם גם אתמול. מניית בנק הפועלים ירדה ב-2.6% במחזור של 34 מיליון שקל, מניית לאומי ירדה ב-3.7% במחזור של 27 מיליון שקל ומניית דיסקונט איבדה 3.8%.

אקס דיווידנד בכי"ל ופועלים השקעות

הירידות סחפו איתן גם את קבוצת אי.די.בי. מניית אי.די.בי אחזקות , שנהנתה בתקופה האחרונה מעליות שערים נאות על רקע הערכות כי בכוונת איש העסקים אליעזר פישמן להגדיל את החזקותיו במניה באופן משמעותי, ירדה ב-3.3% אחרי שכבר ירדה בכ-3% אתמול. אי.די.בי פיתוח ירדה ב-4.7%, דסק"ש ירדה ב-6.7%, כלל תעשיות ירדה ב-6.7% וכלל אלקטרוניקה נפלה ב-6.7%.

שורה נוספת של מניות כבדות רשמה ירידות חדות. בזק ירדה ב-4.5%, מגדל ביטוח איבדה 4.9% והחברה לישראל נפרדה מ-4.6%.

מניות כי"ל ופועלים השקעות ריכזו היום עניין רב במסחר בעקבות יום האקס דיווידנד שחל היום במניותיהן. מניית כי"ל ירדה ב-0.5% במחזור של 6 מיליון שקל ופועלים השקעות ירדה ב-3.5% במחזור של 1.5 מיליון שקל.

מנרב זוכה בעסקה של 150 מיליון שקל

מניית וואלה, שבימים האחרונים רשמה עליות חדות של למעלה מ-100%, שינתה היום כיוון וצנחה ב-18.8% במחזור של 311 אלף שקל.

מניית מנרב היתה מהבודדות שסיימו את המסחר באווירה חיובית עם עלייה של 0.5% במחזור של 350 אלף שקל. החברה הודיעה היום כי זכתה במכרז להשלמת בניית הטרמינל האווירי של פרויקט "נתב"ג 2000", בהיקף של כ-150 מיליון שקל.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully