וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"בארונ'ס": לקומטאץ' יש מזומנים לחודשיים בלבד; נשיא קומטאץ': יש לנו מזומנים לשנה שלמה ללא גיוסים נוספים

גתית פנקס

17.4.2001 / 18:46

אמיר לב אומר כי גם לולא הפיטורים הוא לא מאמין שלחברה היו מזומנים לחודשיים בלבד מאז סוף שנת 2000; לב: "אישרנו את קו האשראי עם טורנו, וניקח משם כמה כסף שנצטרך"

המגזין היוקרתי "בארונ'ס" פירסם היום כי לפי נתונים שבידיו, לקומטאץ' נותרו עד כחודשיים (2.2 חודשים, ליתר דיוק) עד שתשרוף את כל המזומנים שבקופתה, שהיו כ-29.4 מיליון דולר בסוף שנת 2000. המגזין פירסם רשימה ובה 90 חברות, תחת הכותרת "קורבנות השריפה", ובה קומטאץ' "זוכה" להיכנס למקום ה-25, לעומת דירוג של 129 ברשימה הקודמת שערך "בארונ'ס". הנתונים של בארונ'ס נכונים ל-4 בנובמבר 2000.

לא מכבר העריכו בבית ההשקעות אופנהיימר כי החברה שורפת בממוצע 13 מיליון דולר ברבעון, ונראה כי על בסיס הערכה דומה התבצע החישוב של "בארונ'ס". "לפי חישובים שלנו, יש בידינו מספיק מזומנים ללא פחות מ-12 חודשים, וזאת מבלי צורך לבצע גיוס נוסף", כך אומר לנו היום אמיר לב, נשיא וסמנכ"ל הטכנולוגיות של קומטאץ'. נזכיר כי באפריל 2000 פורסמה הכתבה הראשונה של "בארונ'ס", שנגעה לשריפת המזומנים בקרב חברות האינטרנט, ובה התריע המגזין על מצוקת המזומנים הקשה אליה נקלעה קומטאץ'.

"עשינו את כל המאמצים כדי לחסוך בהוצאות תפעוליות בתקופה האחרונה, ולשם כך אף נאלצנו לפטר עובדים (החברה פיטרה כ-300 עובדים מאז ינואר 2001 - ג.פ)", אומר לב. "אני לא רוצה להתייחס לנתונים ב'בארונ'ס' בצורה ספציפית, שכן לא ברור לי על בסיס מה נערך החישוב. אבל להערכתנו, גם לולא פיטורי העובדים, לא היה מדובר על מיצוי כל המזומנים שבקופה בתקופה של חודשיים".

קו האשראי מטורנו אושר

לדברי לב, לקומטאץ' יש כיום קרוב ל-20 מיליון דולר בקופה, וההנהלה מאמינה שהקיצוץ בהוצאות התפעוליות יסייע להאטת קצב השריפה. כדי לנסות ולטפל בבעיה הכספית הצפויה, הצליחה קומטאץ' בתחילת השנה להשיג קו אשראי (Equity Line) מקרן טורנו (Toreneaux), במסגרתו תשקיע הקרן בקומטאץ' בתמורה למניות.

לנוכח רמות המחירים אליהם הידרדרה המניה בתקופה האחרונה, נשמעו הערכות מצד בתי ההשקעות כי ההסכם אינו ישים, אולם לב אומר היום כי ההסכם קורם עור וגידים. "קו האשראי אושר", הוא מבשר, "וניקח ממנו בהמשך הדרך כמה שנצטרך". לדבריו, בשלב זה אין החברה זקוקה למזומנים מטורנו.

בהערת אגב נציין כי בעבר נשמעו הדי ביקורת לגבי הדירוג של "בארונ'ס", ועל צורת החישוב של המגזין - מודל בו יתרת המזומן של החברה בתום הרבעון מחולקת בקצב שריפת המזומנים שלה בתום הרבעון, ומתקבל מספר החודשים עד ל"התייבשות הבאר".

כך למשל הופנתה נגד "בארונ'ס" ביקורת, כי ברבעון הרביעי של השנה הוא לא הכליל כ-100 מיליון דולר שהחזיקה חברת ורטיקלנט (שרכשה את טריידיום הישראלית) באגרות חוב סחירות של ממשלת ארה"ב, ושיכולות היו להיתרגם לכסף.

כמו כן, "בארונ'ס" התעלם מההשקעה של מיקרוסופט בורטיקלנט תמורת 2% מהון מניותיה של החברה, היות שהמזומנים - בשווי של לא פחות מ-100 מיליון דולר - לא הועברו עדיין לידיה.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully