וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה: הירידות התמתנו בתום המסחר בעקבות עליות בפתיחה בוול סטריט; אריקסון נפלה ב-7%

יהודה שויצר

17.4.2001 / 21:36

יצרניות ציוד התקשורת נפלו בעקבות סיסקו; אלקטל איבדה 6.8%; עליות שערים במניות הנפט

ירידות השערים החדות שאיפיינו את מרבית יום המסחר בבורסות אירופה התמתנו לקראת תום המסחר, לאור עליות השערים שנרשמות בוול סטריט. את האקורד השלילי ביום מסחר זה הכתיבו מניות ציוד התקשורת, שאיבדו גובה על רקע אזהרת הרווח של סיסקו והקיצוצים הצפויים באריקסון.

פיליפס נופלת ב-12% בעקבות אזהרתה כי תעבור להפסדים, ותפטר עובדים בעקבות ההאטה הקשה בשוק הטכנולוגיה, ומובילה את הדקס בפרנקפורט לירידה של 1.5%. הנויר מרקט מאבד 4.5%. בלונדון חולשה במניות יצרניות השבבים הובילה את ה-FTSE לירידה קלה של 0.1% ה-techMARK רשם ירידה של 2.5%.

מניות הטלקום באירופה רשמו ירידות חדות. בריטיש טלקום ירדה ב-3.3%, וודאפון ירדה בשיעור דומה. בבורסת פרנקפורט יורדת דויטשה טלקום ב-4% ובפאריס ירדה פראנס טלקום בשיעור מתון של 0.3%.

יצרניות ציוד התקשורת הולכות בעקבות סיסקו: אלקטל נפלה ב-6.8%, מרקוני רשמה ירידה של 4.3%, נוקיה ב-5.8% ואריקסון איבדה 7%. אריקסון ונוקיה ירכזו השבוע עניין רב בעקבות הדו"חות אותם הן מתעתדות לפרסם ביום שישי.

ה"פייננשל טיימס" דיווח היום כי אריקסון צפויה להודיע על קיצוץ של אלפי משרות נוספות, כאשר תפרסם בעוד 3 ימים את הדו"ח לרבעון הראשון. אריקסון, לפי תחזיות האנליסטים, רשמה ברבעון הראשון הפסד של 5 סנט למניה, בעקבות החולשה בשוק הטלפונים הסלולריים.

פיליפס נופלת ב-12%, לאחר שפירסמה היום אזהרת רווח לרבעון השני, ודיווחה כי היא מצפה לרשום בו הפסד. כמו כן תפטר החברה 7,000 מעובדיה, לאחר שהקשיים בשוק הטלקום והמחשבים פגעו ברווחיה ברבעון הראשון.

פיליפס, יצרנית האלקטרוניקה הביתית הגדולה באירופה, דיווחה ברבעון הראשון על רווח נקי של 93.9 מיליון דולר, לעומת רווח של 543.9 מיליון דולר ברבעון המקביל. האנליסטים ציפו לרווח של כ-245 מיליון דולר.

במניות הבנקים באירופה נרשמות ירידות, לאחר שאתמול דיווחו הבנקים הגדולים בארה"ב, בהם סיטיגרופ ובנק אוף אמריקה, על נפילה חדה ברווחיהם ברבעון בשל ההאטה בשווקים. רויאל בנק אוף סקוטלנד ירד ב-2%, דויטשה בנק מאבד 1.6% ופרודנשל ירדה ב-1.8%.

במניות הנפט נרשמת גיאות בעקבות זינוק במחירי הנפט הגולמי. בעקבות פיצוץ במתקן זיקוק בבריטניה, נרשמה עלייה במחירי הנפט הגולמי מסוג ברנט לרמה של 28 דולר לחבית. BP אמוקו עלתה ב-1%, טוטאל פינה רשמה עלייה של 0.9% ו-Shell סיימה בעלייה של 1.4%.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully