וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ארבע חברות ישראליות ברשימת מאה החברות המובילות של "Red Herring": אקזקט, לייזרקום, מלנוקס וצ'ק פוינט

סוכנויות הידיעות

17.4.2001 / 20:58

הרד הרינג מפרסם את רשימת החברות שמייצגות חדשנות עסקית בשירות, במודלים העסקיים ובמוצרים שהן מייצרות

זו השנה החמישית שבה מגזין "רד הרינג" מפרסם רשימה של 50 חברות ציבוריות ו-50 חברות פרטיות, המייצגות חדשנות עסקית בשירות, במודלים העסקיים ובמוצרים שהן מייצרות. לצורך יצירת הרשימה התייעצו עורכי המגזין עם מנהלי קרנות הון סיכון ובנקאים בבנקים להשקעות.

עורכי המגזין בדקו את הקריטריונים הבאים: הפוטנציאל שהחברה מפגינה, ביצועים אסטרטגיים מבטיחים, איכות הצוות המנהל, וכמובן - הביצועים הכלכליים של החברה. כל הגורמים הללו הם רבי משמעות, אולם בתקופה של האטה עסקית חשיבותם עולה אף יותר, או כדברי ג'פרי פפר, פרופסור בחוג למינהל עסקים באוניברסיטת סטנפורד, "בזמנים טובים, גם חמור יכול לנהל חברה מצליחה, ולאחרונה ראינו את זה הרבה".

יותר מתריסר מגזרים שונים מיוצגים ברשימה, בכללם תוכנה, ביוטכנולוגיה ושירותי טלקום. בעדיפות ראשונה נמצאות חברות שההבטחה שהן מייצגות טמונה בטכנולוגיה חדשנית ובעלת ערך. למרות שחברות כמו סיסקו , אורקל ויאהו סבלו מירידה בהכנסות, הן עדיין נכללות בדו"ח, כיוון שמחברי הרשימה מצפים שחברות אלו יתגברו על המצב הכלכלי הקשה, ואף יפתחו מוצרים ושירותים חדשניים.

בהתבסס על קווים מנחים אלה, מגזרי אחסון המידע, התוכנות התעשייתיות והמוליכים למחצה שולטים ברשימה. מהרשימה נעדרים מגזרים שלמים, שחלקם נעלמו לגמרי, וחלקם לא הפגינו חדשנות. למשל, יצרני PC שעדיין מוכרים מארזים בצבע בז' כבר לא נכללים ברשימה. נעלמו גם עסקי המסחר המקוונים בין חברות, והייצוג של חברות המסחר הקמעונאי המקוון - פחת.

ברשימה נכללות ארבע חברות ישראליות, שלוש פרטיות ואחת ציבורית:

צ'ק פוינט - חברת אבטחת מידע בינלאומית.

אקזקט - מתמחה באיסוף ועיבוד מידע ברשתות תקשורת.

לייזרקום - עוסקת בפיתוח וייצור רכיבים חדשניים למערכות תקשורת אופטית מתקדמות.

מלנוקס - ספקית של מוליכים למחצה ל-InfiniBand, מספקת מתגים, מתאמי ערוץ מארח (HCAs) ומתאמי ערוץ מטרה (TCAs) לשוקי השרתים, התקשורת ואחסון הנתונים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully