וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שמים שלושה פסים: אדידס תובעת את המשביר מחסני אופנה בגין הפרת סימן המסחר שלה

אמיר הלמר

17.4.2001 / 21:24

טוענת כי המשביר מוכר בחנויותיו נעלי ילדים עם סימן המסחר המוכר שלה - שלושה פסים - ללא הרשאה

חברת אדידס העולמית וחברת אדידס ישראל שהיא היצרנית והיבואנית הבלעדית של מוצרי אדידס בארץ, הגישו היום לביהמ"ש המחוזי בתל אביב תביעה כנגד המשביר מחסני אופנה וחברת לילי מוצרי טקסטיל, בטענה שאלו הפרו את סימנה המסחרי המוכר - שלושה פסים.

מהתביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד איתן שאולסקי, עולה כי ברשת חנויות "יו יו" לביגוד ילדים, שבבעלות המשביר מחסני אופנה, נמכרו נעלי ילדים בעלי סימן הדומה עד כדי הטעיה ללוגו שלושת הפסים של אדידס, וזאת ללא הרשאה מהחברה. הנעלים, כך נטען בתביעה, יובאו ע"י חברת לילי מוצרי טקסטיל.

אדידס טוענת כי לאחר שפנתה למשביר במכתב התראה, הודיעה לה האחרונה כי לשם הזהירות היא אוספת את הנעליים המפירות מהמדפים ומעבירה אותן בחזרה לידי חברת לילי היבואנית. מעשה זה, טוענת אדידס, מהווה הפרה נוספת של זכויותיה, שכן על המשביר היה להעביר לידיה את המוצרים המפירים.

טענה נוספת שמעלה התובעת היא כי הנעליים המפירות עוצבו במיוחד בכדי להטעות את קהל הצרכנים כי מדובר במוצרי אדידס מקוריים.

אי לכך מבקשת אדידס מביהמ"ש שיורה לנתבעות לחדול לאלתר מלעשות כל שימוש בסימן המסחר של אדידס ולהימנע משיווק, יבוא או מכירה של מוצרים המפירים את סימן המסחר הזה. כמו כן מבקשת אדידס כי התובעות יתנו לה דין וחשבון מפורט על עסקות שנעשו על ידן במוצרים המפירים והרווחים שהופקו מהן. (א' 1640/01) .

טרם הוגש כתב הגנה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully