וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נכשלה הצעת הרכש שפירסמו מאיר עזרא ועוף עוז למניות חברת עוף טנא

אלי דניאל

17.4.2001 / 15:01

שיעור ההיענות להצעה היה נמוך מהדרוש; לפני כשבוע התקבל אישור הממונה על ההגבלים העסקיים לביצוע הרכישה, ונראה כי לא יהיה בו צורך, אלא אם כן תוגש הצעת רכש נוספת

גל הצעות הרכש השוטף לאחרונה את המניות ה"זנוחות" בבורסה התל אביבית אינו מבטיח כי כל הצעת רכש תתקבל, והראיה לכך - כישלון הצעת הרכש שפירסמו חברות מאיר עזרא ועוף עוז למניית חברת עוף טנא .

היום הודיעה חברת עוף טנא כי הצעת הרכש, במחיר של 4.8 שקלים למניה, אשר פירסמו מאיר עזרא ועוף עוז לפני כחודש וחצי, נכשלה, לאחר שהודעות הקיבול שנתקבלו מבעלי המניות של החברה, אשר נענו להצעת הרכש, עד למועד הקיבול האחרון, היו נמוכות משיעור ההיענות המזערי.

מאיר עזרא ועוף עוז החזיקו יחדיו טרם פרסום ההצעה בכ-88.4% ממניות עוף טנא. לפיכך, כדי להגיע להחזקה של 95% ממניות החברה (המאפשרת רכישה כפויה של יתרת המניות), היו צריכות השתיים שבעלי מניות נוספים, המחזיקים בכ-6.6% ממניות החברה, ייענו להצעת הרכש. אולם, בסופו של דבר, שיעור ההיענות להצעה היה נמוך מהדרוש, ומכיוון ששתי החברות לא הצליחו להגיע להחזקה של 95% ממניות עוף טנא - אין בכוונתן להיענות להודעות הקיבול שנמסרו.

יש לציין כי לפני כשבוע ימים נתקבל אישורו של הממונה על ההגבלים העסקיים לביצוע הרכישה.

עוף טנא עוסקת בהפעלה של משחטה תעשייתית העוסקת בשחיטת פטמי עופות והודו, עיבודם ושיווקם כעופות מצוננים או כעופות קפואים. עיקר פעילות החברה מתבצע מול 5 לקוחות עיקריים אשר רוכשים כ-68% ממוצרי החברה.

מניית עוף טנא נסחרת בבורסה לפי שווי של 24.8 מיליון שקל בלבד, למרות שבמהלך שנת 2000 הסתכמו מכירות החברה בכ-269 מיליון שקל, גידול של כ-16% לעומת המכירות בשנת הקודמת. הרווח הנקי של החברה הסתכם בשנה החולפת בכ-1.6 מיליון שקל, לעומת רווח של 6.4 מיליון שקל שהושג בשנת 1999.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully