וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ויקון פיטרה 40 עובדים - כ-20% מכוח האדם של החברה

עינב בן יהודה

17.4.2001 / 14:55

כך נודע ל-TheMarker.com; לפני מספר ימים הודיעה החברה על הגדלת הגיוס הפרטי, שחלקו הראשון התבצע לפני כחודשיים, בכדי לפצות את המשקיעים

חברת ויקון פיטרה בימים אלו 40 מעובדיה, מתוכם 22 ממרכזה שבישראל, כך נודע ל-TheMarker.com.

מהחברה, המונה כעת 200 עובדים, מתוכם 110 בישראל, נמסר כי הפיטורים נעשו לאור ההאטה הכלכלית בעולם כולו, ומטרתם התאמת החברה לשוק בו היא פועלת. עוד נמסר כי החברה תעשה ככול שבידה לסייע לעובדים המפוטרים במציאת עבודה חדשה. כמו כן נמסר מהחברה כי הם מאמינים שויקון תהפוך לריווחית עד סוף השנה.

רק לפני מספר ימים הודיעה החברה, שמניותיה נסחרות בבורסת הנובו מרשה בפאריס, על הנפקה של 484 אלף מניות חדשות ו-96 אלף אופציות למשקיעים שהשתתפו בגיוס מלפני חודשיים, בתמורה ל-1.67 מיליון דולר.

לפני חודשיים דיווחה החברה על גיוס פרטי בהיקף של 6.5 מיליון דולר, ששיקף מחיר מניה של 5.5 דולרים. מאז הספיקו מניות ויקון לרדת בצורה משמעותית, והיום הן נסחרות במחיר של כ-2 דולרים. מחיר זה משקף לחברה, שעד לא מזמן דיברה על גיוס של 43 מיליון דולר בנאסד"ק, שווי של כ-25 מיליון דולר בלבד.

הנהלת החברה החליטה לפני ימים ספורים לפצות את המשקיעים המופסדים על ידי הנפקת מניות נוספות במחיר נמוך יותר. כך, המשקיעים שהשתתפו בגיוס הפרטי הקטינו את המחיר הממוצע למניה ששילמו, והנהלת ויקון מצידה נהנתה ממזומנים נוספים שנכנסים לחברה.

ויקון דיווחה לפני חודשיים על הכנסות של 10.5 מיליון דולר ברבעון הרביעי של השנה, צמיחה של כ-30% ביחס לרבעון המקביל. מנגד, ההפסד הנקי תפח ל-4.4 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של 1.1 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 1999. הגידול בהפסד הנקי של החברה נובע מהוצאה כבדה שרשמה החברה בשל ניסיון ההנפקה הכושל בנאסד"ק.

בסיכום שנתי, הגיעו הכנסותיה של ויקון ל-36.1 מיליון דולר, עלייה של כ-34% לעומת ההכנסות ב-1999, וההפסד השנתי הצטמצם בכ-30% ל-6.5 מיליון דולר.

ויקון עוסקת בפיתוח ושיווק של מגוון פתרונות בתחום שיחות ועידה בווידיאו. המוצר העיקרי של ויקון הוא כרטיסי וידיאו, המאפשרים שיחות ועידה וירטואליות דרך קווי ISDN, רשתות מקומיות (LAN) ורשתות IP. ייחודם של מוצרי החברה הוא בתוכנת הווידיאו והאודיו והרכיבים הכלולים בה, המאפשרים לה להוזיל במידה ניכרת את המערכת.

לויקון, שמרכזה בישראל, יש משרדים נוספים באוסטין (טקסס), שיקאגו, ניו יורק, סן חוזה, אטלנטה, דנבר, וושינגטון, מקסיקו סיטי, גרמניה, ספרד, צרפת, בריטניה, וסין.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully