וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רווחי טקסס אינסטרומנטס עלו על התחזיות; פירסמה אזהרת רווח לרבעון השני

יהודה שויצר

17.4.2001 / 23:35

יצרנית השבבים הודיעה כי תפטר 2,500 עובדים ברבעון השני; רווחי החברה עלו על התחזיות המונמכות ב-2 סנט למניה

רווחי יצרנית השבבים טקסס אינסטרומנטס (סימול TXN) עלו על תחזיות וול סטריט. החברה המייצרת שבבים בעיקר לתעשיית הטלקום דיווחה על רווח של 317 מיליון דולר, המשקף רווח של 18 סנט למניה, לעומת תחזיות מונמכות לרווח של 16 סנט למניה. החברה הודיעה כי בעקבות תנאי השוק הכנסותיה ברבעון השני ייפלו מהתחזיות.

החברה גם הודיעה על פיטורים של כ-2,500 עובדים, המהווים כ-6% מכוח העבודה בחברה. טקסס כבר הודיעה לאחרונה על הקפאת גיוס עובדים חדשים ועל תוכנית לעידוד פרישה מרצון של 2,600 עובדים. החברה הוסיפה כי הפיטורים יתרחשו ברבעון השני ויובילו לחיסכון של כ-400 מיליון דולר.

הכנסות יצרנית השבבים נפלו ב-8% והסתכמו ב-2.53 מיליארד דולר, מעט מעל תחזיות האנליסטים להכנסות של 2.1 מיליארד דולר.

טקסס אינסטרומנטס מייצרת שבבים, בעיקר לתעשיית הסלולר. בזמן שאינטל מדווחת על חולשה לנוכח המכירות הצולעות של המחשבים בעולם, טקסס אינסטרומנטס סובלת משוק סלולר רווי שמוביל לירידה חדה במכירות הטלפונים הניידים, וכתוצאה מכך לביקוש נמוך לשבביה. לנוכח מצב זה הוריד השבוע דן ניילס, אנליסט ליהמן ברדרס, את תחזית מכירות השבבים של החברה לרבעון השני ב-10%.

בפברואר 2001 פירסמה טקסס אינסטרומנטס אזהרת רווח לרבעון הראשון, בה ציינה כי הירידה בביקוש - בכל התחומים - תגרום לירידה של 20% בהכנסותיה ברבעון הראשון, לעומת הרבעון הרביעי של 2000, בניגוד לתחזיות מוקדמות של החברה לירידה של 10% בלבד.

עדות נוספת לחולשה בשוק הסלולר סיפקה מוקדם יותר היום אריקסון, יצרנית הטלפונים הניידים ורשתות התקשורת, עם שמועות על קיצוץ נוסף של 6,000 עובדים, עליו תודיע ככל הנראה ביום שישי, בצמוד לפרסום תוצאותיה הרבעוניות.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully