וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ועדת הכנסת צפויה מחר לאשר את תקנות "חוק דרעי"

הארץ

17.4.2001 / 23:29

לאחר אישור התקנות יחלו ועדות השחרורים לדון בשחרורם המוקדם של אסירים שסיימו לרצות מחצית מתקופת מאסרם

מאת גדעון אלון

ועדת החוקה של הכנסת צפויה לאשר מחר (רביעי) את התקנות שיאפשרו את הפעלתו של "חוק דרעי". לאחר אישור התקנות יחלו ועדות השחרורים של שירות בתי הסוהר לדון בשחרורם המוקדם של אסירים שסיימו לרצות מחצית מתקופת מאסרם. כ-500 אסירים שריצו מחצית מתקופת מאסרם, ממתינים לכינוסן של הוועדות.

יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, ח"כ אופיר פינס (עבודה), מעריך כי יהיה רוב לאישור התקנות. לצד התקנות החדשות, יובא מחר לאישור ועדת החוקה גם צו עליו חתם שר המשפטים, מאיר שטרית. הצו קובע כי "חוק דרעי" לא יחול על שורה של עבירות חמורות שעונשן עשר שנות מאסר ויותר, כגון: סיכון חיי אדם, עבירות ביטחון, סמים והלבנת כספים. על פי הצו, אסירים שהורשעו בעבירות אלה לא יוכלו להשתחרר מן הכלא, אלא רק בתום ריצוי של שני שלישים מתקופת מאסרם.

ועדת החוקה דחתה שלוש פעמים את אישור נוסח התקנות שהכין השר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, משום שחבריה הסתייגו מכמה סעיפים. הם ביקשו מנציגי המשרד לביטחון פנים ומשרד המשפטים להכניס כמה תיקונים בתקנות. נציגי ש"ס בוועדת החוקה צפויים לתמוך מחר באישור של התקנות, לאחר לחצים שהפעיל עליהם אריה דרעי לחץ עליהם בעניין.

ב-22 באפריל תתכנס ועדת החוקה לדיון מיוחד בהצעת החוק הממשלתית לשחרור אסירים בתום שני שלישים מתקופת מאסרם (המכונה "חוק ביילין"). ח"כ פינס זימן לדיון את נציבת שירות בתי הסוהר, אורית אדטו, קרימינולוג, מנהל בית כלא, שופטים העומדים בראש ועדות השחרורים ואסירים משוחררים. זאת, כדי לקבל מידע על פעילות ועדות השחרורים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully