וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רווחי אינטל עלו על התחזיות ב-1 סנט למניה; הסתכמו ב-1.1 מיליארד דולר ברבעון הראשון

יהודה שויצר

17.4.2001 / 23:47

דיווחה על ירידה של 16% בהכנסותיה ל-6.7 מיליארד דולר; חולשה במכירות המחשבים הובילה לירידה של 64% ברווח ביחס לרבעון המקביל

רווחי יצרנית השבבים הגדולה בעולם, אינטל , עברו את תחזיות האנליסטים בסנט אחד. יצרנית השבבים דיווחה על רווח של 1.1 מיליארד דולר, המשקף רווח של 16 סנט למניה ברבעון הראשון של השנה. תחזיות האנליסטים צפו רווח של 15 סנט למניה בלבד, לאחר שברבעון הרביעי נפל הרווח של ענקית השבבים ל-38 סנט למניה. חולשה במכירות המחשבים הובילה לירידה של 64% ברווח ביחס לרבעון המקביל.

אינטל דיווחה על ירידה של 16% בהכנסותיה ברבעון הראשון, ביחס לרבעון המקביל אשתקד. החברה ציינה כי מכירות חלשות של מחשבים ברחבי העולם הובילו להכנסות של 6.7 מיליארד דולר, מעט גבוה מהתחזיות המוקדמות להכנסות של 6.6 מיליארד דולר. ברבעון השני מעריכה החברה כי הכנסותיה ייפלו ב-20% ויסתכמו ב-6.8-6.2 מיליארד דולר. אינטל פירסמה שתי אזהרות רווח לרבעון הראשון של השנה. יצרנית שבבי המחשב הגדולה בעולם הודיעה במארס כי הכנסותיה ברבעון הראשון יהיו נמוכות ב-25% מההכנסות שרשמה ברבעון הרביעי של 2000. בינואר, עם פרסום תוצאותיה לרבעון הרביעי, העריכה החברה כי הכנסותיה ייפלו ב-15% מאלה שרשמה ברבעון הרביעי, וכן על קיצוץ של 5,000 משרות בחברה.

אינטל עוררה לא מעט הדים לאחר שהודיעה ביום שישי על הורדת מחירי שבבי הפנטיום 4. קיצוצי המחירים, יחד עם קיצוצים נוספים הצפויים בהמשך החודש, יורידו את מחירי הפנטיום 4 עד אמצע מאי למחצית מרמתם הנוכחית, והם הדרמטיים ביותר בהיסטוריה של אינטל. הם אפילו גדולים יותר מהקיצוצים שהיא מבצעת במחירי המוצרים האחרים שלה.

למרות הבשורה החיובית לציבור הלקוחות, מבחינת החברה מהלך זה יוביל לקיצוץ חד בשולי הרווח של החברה. מארק אדלסטון, אנליסט מורגן סטנלי המסקר את אינטל, מעריך כי שולי הרווח של החברה יירדו ב-40% בשנת 2001. האנליסט קיצץ בעקבות זאת את תחזית הרווח של החברה לשנת 2001 ל-45 סנט מתחזית קודמת של 60 סנט למניה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully