וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אפי עקפה את תחזיות האנליסטים לרבעון הראשון: דיווחה על רווח של 23 סנט למניה

גיא ימין

19.4.2001 / 23:56

זאת, לעומת ההערכות לרווח של 19 סנט בלבד; בהתאם לתחזיות, רשמה אפי ירידה של 9% בהכנסות ל-141 מיליון דולר

בבתי ההשקעות המכסים את מניית אפי העריכו לא מכבר כי החברה תצליח לעקוף את התחזיות לרבעון הראשון של 2001. בליהמן ברדרס, למשל, צפו כבר לפני כחודש כי החברה תעקוף את התחזית לרווח של 19 סנט למניה. גם בסלומון סמית ברני העריכו אתמול כי החברה תצליח להכות מספר זה, ואף הוסיפו כי ייתכן שהחברה תרשום ירידה קטנה מזו הצפויה של 9% בהכנסות.

ואפי דאגה לפרוע את השטרות. החברה דיווחה על מכירות של 141 מיליון דולר, ירידה של 9% בדיוק מהרבעון המקביל, אך הצליחה לרשום רווח פרו-פורמה של 23 סנט למניה, הרחק מעבר לתחזיות האנליסטים. אומנם ברבעון המקביל רשמה החברה רווח של 41 סנט למניה, אך זהו שיפור לעומת הרבעון הרביעי של 2000, בו רשמה החברה רווח של 17 סנט.

"אנחנו מרוצים המצמיחה של החברה, ומכך שהמוצרים שלנו מסייעם ללקוחותינו להגדיל את התפוקה ואת היעילות, יתרון במיוחד במצב הכלכלי הנוכחי", כך אמר בתגובה לדו"חות גיא גכט, מנכ"ל אפי.

אפי אינה חברה ישראלית, אך היא הוקמה על ידי אפי ארזי, והיא מנוהלת על ידי ישראלים. המוצר העיקרי של החבר הוא שרת (fiery) המאפשר להפוך מכונת צילום צבעונית למדפסת שולחנית מבוססת רשת. המדפסת חסכונית ומהירה ממכונת הצילום, ומאפשרת איחוד פעולות הצילום וההדפסה במוצר אחד.

בסלומון התייחסו אתמול למספר מגמות חיוביות בחברה לגבי הרבעונים הקרובים. סוללה חדשה של מוצרי צבע, כמו גם בשחור-לבן, מרכזת עניין מצד שותפות ה-OEM, ובהן קנון ו-Ricoh. גם ההשפעה של מחיקות המלאים שביצעה החברה כבר כמעט שלא תבוא לידי ביטוי ברבעון הראשון, ורכישת החברה ספלאש, שבוצעה ברבעון השלישי של 2000, צפויה לתרום למכירות ברבעונים הקרובים. בנוסף, נוספו לחברה שותפות OEM חדשות, כולל חברת טושיבה להפצת שלטים בשחור-לבן.

היום טיפסה מניית אפי ב-5.4% למחיר של 26.2 דולר, המשקף לה שווי של כ-1.4 מיליארד דולר, לאחר שב-12 החודשים האחרונים כבר רשמה שווי של יותר מ-3 מיליארד דולר.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully