וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק סיים בעלייה למרות אזהרת הרווח של סיסקו; קומפיוטר אסושיאייטס נסקה ב-14.5%

יהודה שויצר

18.4.2001 / 0:23

סיסקו ירדה ב-3.1% לאחר אזהרת רווח; מניית חברת הלווינים יוז עלתה ב-5% לאור תחזית אופטימית ל-2001

לאחר פתיחה שלילית במיוחד, אשר באה בהשראת אזהרת הרווח שפירסמה אמש סיסקו לאחר נעילת המסחר בנאסד"ק, חל שינוי מגמה במסחר ומניות הטכנולוגיה המובילות עברו לעליות שערים.

ענקית ציוד האינטרנט, סיסקו, שטרפה את הקלפים עם אזהרת רווח חדשה, ירדה ב-3.1% לאחר שפתחה בירידה של קרוב ל-8%. הנאסד"ק טולטל במשך יום המסחר מירידות קלות לעליות ובתום היום נסגר בעליה של 0.7%, הדאו ג'ונס רשם עלייה של 0.6%.

בנק ההשקעות מריל לינץ' הותיר את המלצת ה"צבור" שלו למניות יצרנית ציוד התקשורת סיסקו, אך חתך משמעותית את תחזיות הרווח של החברה לשנים 2001 ו-2002. סיסקו הודיעה אמש כי הכנסותיה ברבעון שמסתיים בסוף אפריל 2001 יהיו נמוכות ב-30% מהתחזיות ויסתכמו ב-4.7 מיליארד דולר. בנוסף, הודיעה החברה על פיטורי 8,500 עובדים.

נתונים נוספים שפורסמו היום: מדד המחירים לצרכן עלה בחודש מארס כצפוי, ב-0.1%, ומדד הליבה, שאינו כולל את סעיפי האנרגיה והמזון, עלה ב-0.2%, גם הוא בהתאם לציפיות.

נקודת אור עבור סיסקו: האנליסט נתניאל כהן, מגולדמן סאקס, אמר כי הגרוע מכל נמצא ככל הנראה מאחוריה. "סביר ביותר כי החדשות מעתה והלאה יהפכו חיוביות יותר, או שליליות פחות, תלוי בנקודת ההשקפה שלכם. כתוצאה מכך אנחנו, צופים שהמניה תיסחר במחירים גבוהים יותר ברבעון הקרוב, ככל שהמלאים יצטמצמו והביקוש יתחיל לטפס לאיטו מרמות נמוכות".

האנליסט ג'ים ליאנג, מ-WR המברכט, המליץ ללקוחותיו "לקנות בגלל החולשה" ולהמתין לתפנית חיובית לקראת סוף השנה. טים לוק, מליהמן ברדרס, אמר למשקיעים כי הוא מאמין ש"המניות ייסחרו בעליות קלות בימים הקרובים, אך סיסקו עדיין לא הראתה סימני השתפרות".

בעקבות הירידות בסיסקו איבדה נורטל כ-0.5%, אלקטל (סימול ALA) ירדה ב-4%, ואריקסון סיימה את המסחר בירידה של כ-5% לאחר שהודיעה על קיצוצים נוספים בכוח האדם בחברה.

חברת התוכנה, קומפיוטר אסושיאייטס (סימול CA), נסקה ב-14.5% לאחר שפירסמה אתמול תחזיות ראשוניות לרבעון, המראות כי היא תכה את התחזיות להכנסות ורווח עבור הרבעון המסתיים ב-31 במארס.

טקסס אינסטרומנטס (סימול TXN) , יצרנית השבבים לטלפונים סלולריים, עלתה ב-3% לפני פרסום תוצאותיה הרבעוניות. החברה דיווחה על רווח גבוה מהצפוי, אך הודיעה על פיטורי 2,500 עובדים לאחר סגירת המסחר. אינטל הקדימה את הדו"ח הרבעוני בירידה של 1%.

מניות חברת הלוויינים יוז (סימול GMH) עלו ב-5%, לאחר שזו הפתיעה לטובה עם תוצאות רבעוניות שעלו על התחזיות בשיעור ניכר. חברת הלוויין, מבית ג'נרל מוטורס, דיווחה על רווח EBITDA (רווח לפני ריבית, מס, פחת והפחתות) ברבעון הראשון של 113 מיליון דולר, המשקף רווח של 9 סנט למניה. בוול סטריט העריכו כי רווחי החברה EBITDA יעמדו על 6 סנט בלבד. החברה גם פירסמה תחזית אופטימית ל-2001. להערכת החברה, רווחיה EBITDA יאמירו בכ-10% מעל התחזיות, לטווח של 650-550 מיליון דולר.

יאהו ירדה ב-1.7% לאחר שהודיעה על מינוי מנכ"ל חדש, טרי סמל, לשעבר יו"ר וורנר ברדרס, לאחר שטים קוגל התפטר מתפקידו כמנכ"ל בחודש שעבר.

ירידה חדה ברווחי צ'ארלס שוואב (סימול SCH) , הברוקר המקוון הגדול בעולם, ברבעון הראשון של השנה. הברוקר המקוון דיווח על ירידה של 63% ברווח הנקי ברבעון הראשון ל-97 מיליון דולר, המשקפים רווח של 7 סנט למניה, בהתאם לטווח הנמוך של תחזיות האנליסטים. מניית החברה עלתה ב-0.7% בתום המסחר בוול סטריט.

ג'ונסון אנד ג'ונסון (סימול JNJ) עלתה ב-2% לאחר שדיווחה היום על עלייה של 14% ברווח הרבעוני.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully