וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מגעים למכירת חברת התקשורת הליוס לחברה בינ"ל

הארץ

18.4.2001 / 7:57

מקורבים לחברה העריכו את שווי העסקה ב-70-50 מיליון דולר; בימים אלה מגייסת החברה 10 מיליון דולר, לפי הערכת שווי שתיקבע עם השלמת עסקת המכירה

הדר חורש

יצרנית מערכות התקשורת האלחוטית הליוס (HeliOss Comunication) מנהלת בימים אלה מגעים למיזוג עם חברת תקשורת עולמית - כך אמרו אתמול מקורות המקורבים לחברה. את תגובתו של יו"ר החברה, יורם אורון, לא ניתן היה להשיג אתמול, וממשרדו נמסר כי הוא שוהה בחו"ל. על פי ההערכות, עשויה החברה להימכר לפי הערכת שווי של 70-50 מיליון דולר.

במקביל למגעים אלה מגייסת החברה הון בהיקף של 10 מיליון דולר. המקורות אמרו שגיוס זה נועד להקנות לחברה חוסן פיננסי ויכולת מיקוח במגעים לקראת מכירתה.

ההון מגויס הן ממשקיעים חיצוניים והן מבעלי המניות הקיימים בחברה. הגיוס מבעלי המניות הקיימים מבוצע לפי הערכת שווי שתיקבע סופית רק עם השלמת המשא ומתן למכירת החברה. אתמול הודיעה חברת ההון סיכון קטליסט על השקעה של מיליון דולר בהליוס, לפי שווי של 31.5 מיליון דולר לפני הכסף.

הליוס מפתחת מערכות תקשורת אלחוטית מנקודה לנקודה. מטה החברה ממוקם במסצ'וסטס, ומרכז הפיתוח והייצור שלה פועל מיקנעם.

המערכות שפיתחה משמשות לחברות תקשורת תחליף לשדרת סיבים אופטיים רחבת פס. המערכת של הליוס מאפשרת להעביר תקשורת אלחוטית בקצב של 155 מגה-ביט לשנייה בטווח התדרים 38-18 ג'יגה-הרץ. המוצרים מיועדים לקישור אלחוטי בין מתקנים גדולים (קמפוסים), וכמו כן הם מיועדים לאפשר לספקי אינטרנט גישה אלחוטית אל מקבצי לקוחות וכן לאפשר לחברות תקשורת לפרוש במהירות רשתות ארציות. על פי ההערכה, ב-2000 הסתכמו מכירות החברה ב-10 מיליון דולר.

תחום התקשורת האלחוטית עובר באחרונה שינויים ומסתמנת בו מגמה של מיזוגים ורכישות. חברת סרגון הישראלית, הפועלת בתחום דומה לזה של הליוס, נסחרת בוול סטריט לפי שווי של 66 מיליון דולר.

סרגון הוזכרה באחרונה כמועמדת אפשרית למיזוג עם חברה אחרת, נוכח התחרות הגוברת בשוק מערכות התקשורת. חברות התקשורת האלחוטית הישראליות פלוור ובריזקום הכריזו לפני שבועיים על הסכם למיזוג ביניהן.

הליוס נוסדה ב-96' בידי תומס צ'טהם, כיום נשיא החברה, נועם לבנה, לארי פישר ואלכסנדר הרמן. עם בעלי המניות העיקריים של החברה נמנים חברת אירופה ישראל, קרן ההשקעות ורטקס, חברת טק IS, הקרנות אתגר, גיזה, ג'נסיס, פועלים השקעות, ווקרטורי, אופנהיימר CIBC ואחרים.

ב-99' גייסה החברה 10 מיליון דולר לפי שווי חברה של 26 מיליון דולר. בהנפקה זו נכנסו לחברה מרבית המשקיעים הקיימים.

במהלך השנה שעברה ניהלה הליוס מגעים לגיוס הון לפי שווי חברה של 130 מיליון דולר. ככל הנראה, עקב המשבר בשוק ההון, נאלצה להתפשר על גיוס הון לפי ערכים נמוכים יותר.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully