וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נסגרה חברת הסטארט אפ סי-סנד

הארץ

18.4.2001 / 9:59

מאת יובל דרור

חברת הסטארט-אפ הישראלית סי-סנד (SEASand), שפיתחה תוכנה המאפשרת לגולשים באינטרנט להמליץ על מוצרים, נסגרה. בשיאה העסיקה החברה כ-18 עובדים והפעילה משרדים בארה"ב ובישראל. אתמול הודיעה החברה למנוייה כי מחר (19 באפריל) יחדל השירות שהיא מספקת לעבוד, ועליהם להסיר את התוכנה ממחשביהם. עוד הודיעה החברה כי גולשים המעוניינים בעזרה טכנית יוכלו לקבלה רק עד 30 באפריל.

סי-סנד הוקמה ביולי 99' בידי שי ענבי ואלי שחם. השניים גייסו 300 אלף דולר בגיוס הסיד מקרן ניורון וכ-1.5 מיליון דולר נוספים מקרן טכנורוב. החברה פיתחה תוכנה בשם טומאו (Tomeo), שאיפשרה לגולשים להמליץ לחבריהם באמצעות הדואר האלקטרוני על מוצרים ושירותים ברשת. אם התממשה ההמלצה, שילמה החברה עמלה (שיעור מערך הרכישה), אשר תועלה בידי הממליץ למטרות צדקה או כזיכוי לחבר הרוכש. בנוסף איפשרה התוכנה להחדיר תכנים גרפיים מהאינטרנט אל תחתית הודעת הדואר האלקטרוני שנשלח.

"טומאו מהווה דרך יעילה להעברת אינפורמציה אמינה, מותאמת באופן אישי וממוקדת", הסביר סמנכ"ל השיווק של החברה, גיא ספירא, בראיון ל"הארץ" לפני כשנה. "היתרון לצרכנים נעוץ בכך שהם מקבלים המלצות אמינות המבוססות על היכרות אישית על מוצרים ושירותים".

במארס 2000 הודיעה החברה כי היא נמצאת בתהליכי גיוס של כ-15 מיליון דולר, ואולם בחודש זה קרסו מניות האינטרנט בנאסד"ק.

בתגובה ניסתה החברה לזנוח את המודל שפיתחה ולהציע את התוכנה לתאגידים וארגונים גדולים, אך ללא הצלחה. ברבעון הקודם החליטה קרן ניורון למחוק את ההשקעה בחברה, שהתחילה לפטר עובדים. בימים האחרונים הועסקו בחברה שני עובדים בלבד.

בהודעת דואר אלקטרוני ששלחה למנוייה הסבירה החברה כי "חברת סי-סנד החליטה לחדול מלתמוך בשירות טומאו". החברה מסבירה ללקוחות כיצד להסיר את התוכנה וסיימה את ההודעה במלים: "אנחנו מאוד מאוכזבים שלא נוכל להמשיך ולתפעל את שירות טומאו".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully