וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

Scepia ו-NetSense הישראליות יקימו זירת מסחר פיננסית לבנק אירופי גדול

נתן ליפסון

18.4.2001 / 12:34

היקף העסקה - יותר ממיליון דולר; ביצוע השלב הראשון נע סביב רבע מיליון דולר

חברת בניית אתרי האינטרנט הישראלית Scepia מקבוצת אליעזר פישמן הודיעה על כך שחתמה ביחד עם NetSense - חברת ייעוץ וניהול פרויקטים המתמחה בתחום הסחר האלקטרוני באינטרנט, על הסכם להקמת זירת מסחר אלקטרונית למוצרים פיננסיים עבור קבוצת הבנקאות הגרמנית DePfa.

על פי ההסכם, הקמת האתר תתבצע בשלבים. הצלחת השלב הראשון תקבע את קצב ההתקדמות בשלבים הבאים.

לדברי מקור המעורה בעסקי Scepia, ההיקף הכספי של ביצוע השלב הראשון נע סביב רבע מיליון דולר. המקור העריך, כי אם התוכנית תתקדם כמתוכנן, היקפה הכספי הכולל עשוי להגיע ליותר ממיליון דולר. ההכנסות יתחלקו באופן כמעט שווה בין Scepia לבין NetSense.

DePfa היא מהקבוצות הבנקאיות הגדולות ביותר באירופה. מניותיה נסחרות בבורסה של פרנקפורט ושוויה הוא 2.7 מיליארד יורו.

בהתאם להסכם, הפרויקט יבוצע במשותף על ידי שתי החברות, כש-NetSence תהיה אחראית על ניהול הפרויקט ו-Scepia תהיה אחראית על פיתוח ותחזוקת הפרויקט.

המערכת של Scepia ו-NetSence, כך נמסר בהודעת Scepia, "תאפשר שקיפות גיאוגרפית, שקיפות מידע, ושקיפות תהליכים החסרים במיוחד במגזר זה. כמו כן, המערכת תאפשר בניית מאגר נתוני לקוחות עדכני, חשיפה מקסימלית ללקוחות פוטנציאליים, פרסונליזציה בשיווק, ייעול תהליכים, והגדלת משמעותית של מכירת המוצרים הפיננסיים בשוק הראשוני והמשני". תהליך הייעוץ כלל את עיצוב המודל העסקי, איפיון פונקציונלי וטכני של הפיתרון, ושימוש ב-Commerce Server 2000 של Microsoft כסביבת הפיתוח.

Scepia סיימה את 2000 עם הכנסות של 22 מיליון שקל וקרוב לאיזון בשורת הרווח הנקי. החברה, ש-25% ממניותיה נמצאות בידי המנכ"ל רותם אופיר, 25% בידי דן ליכטנפלד ו-50% בידי מוניטין עיתונות שבשליטת פישמן - מעסיקה כיום כ-100 עובדים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully