וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התייצבות בהיקף פעילות הקניונים ברבעון הראשון של השנה

שירות TheMarker.com

18.4.2001 / 13:44

חג הפסח הביא לגידול משמעותי בהיקף פעילות הקניונים בתחומי הצרכנות, הבילוי ותרבות הפנאי, שיבוא לידי ביטוי בנתוני הרבעון השני

ברבעון הראשון של השנה הסתמנה התייצבות בהיקף הפעילות בקניונים לעומת הרבעון הקודם, במהלכו דווח על ירידה חדה בהיקף הפעילות של מרבית הקניונים כתוצאה מהאירועים הבטחוניים. כך עולה מסקר פעילות רבעוני שערך אגף הכלכלה באיגוד לשכות המסחר בקרב חברי עמותת הקניונים שבאיגוד. בסקר השתתפו 16 קניונים מובילים ברחבי הארץ. כשליש מהנשאלים דיווחו על ירידה קלה בהיקף הפעילות (בניכוי השפעות עונתיות), שליש נוסף דיווח כי היקף הפעילות נותר ברמה בה היה ברבעון הקודם, והשאר דיווחו על עלייה בהיקף הפעילות לעומת הרבעון הקודם. לא נמצאו הבדלים בדיווחים על בסיס המיקום הגיאוגרפי של הקניונים.

כלכלני האיגוד מציינים כי הירידה בהיקף פעילות הקניונים, נובעת בעיקר מצמצום הביקוש לשירותי התרבות , הבידור והפנאי, אשר גרם לפגיעה גם במסחר במזון מהיר, בבתי הקפה וכדומה, בעוד שהמכירות של מוצרי הצריכה האחרים הושפעו פחות מהאירועים הבטחוניים.

למרות ההתאוששות שדווחה ביחס לרבעון הקודם, פגיעת המצב הבטחוני בקניונים הביאה לכך שבקרב כ-60% מהקניונים הנסקרים רמת הפעילות ברבעון החולף היתה עדיין נמוכה מזו שנרשמה ברבעון המקביל אשתקד. עוד עולה מן הסקר כי הוצאות האבטחה של שני שלישים מהקניונים המשיכו לעלות ברבעון האחרון, כך שהן גבוהות כיום בשיעור ממוצע של 28%, בהשוואה לרמה שהיתה מקובלת בתקופה שקדמה להידרדרות במצב הבטחוני.

כ-90% מהנשאלים צופים כי ברבעון הקרוב תירשם יציבות או התאוששות בפעילות הקניונים. מחציתם צופים התאוששות ומחציתם צופים יציבות. משה רוזנבלום, יו"ר עמותת הקניונים ומנכ"ל קניון שבעת הכוכבים, מסר כי חג הפסח הביא לגידול משמעותי בהיקף פעילות הקניונים בתחומי הצרכנות, הבילוי ותרבות הפנאי, שיבוא לידי ביטוי בנתוני הרבעון השני.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully