וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שגיא איי.פי.אס תשקיע בדריה כ-2.5 מיליון שקל תמורת כ-40% ממניותיה

אלי דניאל

18.4.2001 / 15:34

בעקבות העסקה יירדו החזקות א.מ.ל.ד בדריה מ-50% לכ-30%; העסקה מתבצעת בכדי לאפשר לדריה לעמוד בכללי השימור

טדי שגיא, בעל השליטה בשגיא.איי.פי.אס , ממשיך להגדיל את החזקותיו בחברות בורסאיות. לאחר שבחודש פברואר האחרון רכשה החברה כ-46% ממניות דשרון תמורת 5 מיליון שקל, הודיעה היום החברה על חתימת הסכם עם חברת דריה אינג'נירינג , שבשליטת א.מ.ל.ד השקעות , לפיו תקצה דריה לחברה 2.5 מיליון מניות ו-2.9 מיליון אופציות (לא רשומות למסחר) בתמורה לסך של 2.5 מיליון שקל.

הקצאת המניות הנוכחית באה לתת מענה לבעיית ההון העצמי של דריה, שכן החברה אינה עומדת בכללי השימור של הבורסה כיוון שהונה העצמי נמוך מחצי מיליון דולר. יש לציין, כי גם במקרה של רכישת חבילת המניות בדשרון, התבצעה העסקה בשל בעיית מזומנים ממנה סבלה דשרון.

לאחר ביצוע ההסכם הנוכחי, עתידה שגיא להחזיק בכ-40% ממניותיה של דריה, כשהחזקותיה של א.מ.ל.ד יקטנו משיעור של 50% לכ-30%.

כמו כן, בד בבד עם התקשרותה של החברה בהסכם ההצעה הפרטית עם דריה, התחייבה שגיא להעניק לא.מ.ל.ד אופציית PUT לפיה תהיה א.מ.ל.ד זכאית לחייב את שגיא לרכוש ממנה את החזקותיה בדריה במחיר של 2.02 שקלים למניה, כשמחיר זה נושא ריבית שנתית בלתי צמודה בשיעור של 23%, החל מיום ה-1 באפריל 2001. מחיר מניית דריה ניצב כיום על כ-3.2 שקלים למניה.

חשוב לציין כי העסקה הנוכחית מתבצעת לפי שווי חברה של כ-6.3 מיליון שקל, בעוד ששווי החברה בבורסה נאמד בכ-12 מיליון שקל.

רכישת השליטה בדריה, כמו גם רכישת השליטה בדשרון, מתבצעות לאחר שלפני כשנה השתלט שגיא על השלד הבורסאי נ.א.ב (לשעבר, נביגטור השקעות) לאחר שרכש כ-40% ממניותיו תמורת כ-1.6 מיליון שקל. במהלך שנת 2000 הזרים שגיא פעילות לנ.א.ב והפך אותה לחברה שפועלת בתחום פיתוח התוכנה ומשקיעה בפרויקטים בתחום ההיי-טק.

בין היתר, השקיעה נ.א.ב כ-184 אלף דולר במיזם אינטרנט להפעלת אתרי קזינו ברשת, כ-100 אלף דולר בחברת ישראליין דוט קום שפיתחה מערכת למכירות באינטרנט בשיטת המכרז ההפוך, ונחתם הסכם להשקעה של כחצי מיליון דולר במיזם אינטרנט בינלאומי האמור לספק למבקרים בו שירותי היכרות בסיסיים ללא תשלום ושירותים מתקדמים בתשלום, שירותי שיחה, היכרות ומפגש. בנוסף, נ.א.ב היא הבעלים של הדומיין market.com.

חברת שגיא, הנמצאת בשליטתו של טדי ושל אביו, עמי שגיא, עוסקת בסליקת אתרי אינטרנט, בעיקר אתרי סקס והימורים. ב-2000 הקימה שגיא חברה בת, שפועלת במיאמי פלורידה במטרה לספק שירות לפניות של לקוחות החברה בחו"ל. בתחילת שנת 2000 החלה שגיא את פעילותה בתחום הגבייה האלקטרונית על גבי רשת האינטרנט.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully