וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סלומון סמית ברני: "אפי ערוכה להמשיך ולהביס את התחזיות גם בהמשך השנה"

רמי קפלן

18.4.2001 / 16:24

בבית ההשקעות מוסיפים 5 סנט לתחזית הרווח השנתית ו-3 סנט לתחזית הרבעון השני; מותירים המלצת "תשואת יתר" ומחיר יעד בן 28 דולר

"לנוכח מוצרי ה-OEM החדשים של החברה והשמירה ההדוקה על הוצאות נמוכות אנו מאמינים שאפי ערוכה להמשיך ולהביס את התחזיות גם בהמשך 2001", כותבים האנליסטים של בית ההשקעות סלומון סמית ברני, ומוסיפים: "כל זאת, בשילוב עם תזרים מזומנים איתן וגיליון מאזן סולידי מביאים אותנו להותיר את המלצת 'תשואת היתר' למניה גם בתקופה הנוכחית של חיתוך תחזיות".

הדו"ח האוהד של סלומון מגיע יום לאחר שאפי פירסמה את תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה. החברה דיווחה על מכירות של 141 מיליון דולר - ירידה של 9% בדיוק מהרבעון המקביל, אך הצליחה לרשום רווח פרופורמה של 23 סנט למניה, הרחק מעבר לתחזיות האנליסטים. אומנם ברבעון המקביל רשמה החברה רווח של 41 סנט למניה, אך זהו שיפור לעומת הרבעון הרביעי של 2000, בו רשמה החברה רווח של 17 סנט.

האנליסטים ג'ונתן רוזנצוויג וסטפני קריין מאמינים שאפי תמשיך להפתיע לטובה, ועל כן משפרים את תחזיתם השנתית לרווח למניה מ-95 סנט לדולר שלם - גבוה במספר סנטים מתחזית החברה. ברבעון השני הם מצפים לרווח של 145 מיליון דולר או 24 סנט למניה, תחת תחזית קודמת לרווח של 21 סנט למניה בלבד. את מחיר היעד מותירים האנליסטים על 28 דולר.

בסלומון מתייחסים למספר מגמות חיוביות בחברה לגבי הרבעונים הקרובים. סוללה חדשה של מוצרי צבע, כמו גם בשחור-לבן, מרכזת עניין מצד שותפות ה-OEM, בהן קנון ו-Ricoh. גם ההשפעה של מחיקות המלאים שביצעה החברה כבר כמעט שלא תבוא לידי ביטוי ברבעון השני, ורכישת חברת ספלאש, שבוצעה ברבעון השלישי של 2000, צפויה לתרום למכירות ברבעונים הקרובים. כמו כן, נוספו לחברה שותפות OEM חדשות, כולל חברת טושיבה - להפצת שלטים בשחור-לבן.

סיבה מרכזית לכך שאפי הציגה תוצאות טובות מן הצפוי היא ההתפתחויות בתחום ההדפסה בשחור-לבן, שהציג צמיחה חדה של 52% לעומת תחזית לירידה של 1%. לתחום זה פוטנציאל הכנסות מבטיח לגביה גם בהמשך. אפי, המספקת בקרים לחברת מינולטה, נהנית מן העובדה כי האחרונה הצליחה להרחיב השנה את נתח השוק שלה על חשבון חברת זירוקס, שאינה לקוחה של אפי.

אפי אינה חברה ישראלית, אך היא הוקמה על ידי ישראלי - אפי ארזי, והיא מנוהלת על ידי ישראלים. המוצר העיקרי של החברה הוא שרת (fiery) המאפשר להפוך מכונת צילום צבעונית למדפסת שולחנית מבוססת רשת. המדפסת חסכונית ומהירה ממכונת הצילום, ומאפשרת איחוד פעולות הצילום וההדפסה במוצר אחד.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully