וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אינווסטק ישראל: עד סוף השנה תהווה הפעילות הבינלאומית של עלית יותר מ-50% מהיקף מכירותיה

אלי דניאל

18.4.2001 / 17:30

רווחי החברה מפעילותה בישראל צפויים להסתכם השנה בכ-114.9 מיליון שקל; הבנק מותיר למניית עלית 5 המלצת "צבור" לטווח הקצר ו"קנייה" לטווח הארוך

האנליסט דיוויד לינדן מבנק אינווסטק (ישראל) מפרסם היום עדכון להמלצת הבנק למניית עלית 5 תוך שהוא מותיר למניה המלצת "צבור" לטווח הקצר ו"קנייה" לטווח הארוך. לינדן סבור כי מחירה ההוגן של מניית עלית 5 עומד על 210 שקל, גבוה בכ-36% ממחיר המניה בבורסה.

עלית, המהווה חלק מקבוצת שטראוס-עלית, היא קבוצה של חברות תעשייתיות ומסחריות בתחום המזון הפועלת בישראל ובאירופה. החברה מייצרת, משווקת ומפיצה מגוון רחב של מוצרי מזון, כולל שוקולד, ממתקים, קפה, חטיפים מלוחים ומוצרי מאפה.

לינדן מציין כי החברה אישרה שהבעיות המרכזיות שהשפיעו על תוצאותיה ברבעונים השלישי והרביעי של שנת 2000, נוצרו עקב פעילותה בחו"ל. להערכתו, עסקיה המקומיים של החברה ימשיכו להניב בשנה הקרובה רווחים נאים ותזרימי מזומנים איתנים. בהתאם לכך, צופה לינדן כי רווחי החברה מעסקיה המקומיים ב-2001 יסתכמו בכ-114.9 מיליון שקל.

באשר לעסקים הבינלאומיים, הרי שאלה עדיין מצויים בשלב ההתחלתי, בייחוד בברזיל, ולכן לדעת לינדן מוקדם עדיין לשפוט את הצלחתם. עם זאת, בזירה הבינלאומית ישנן אפשרויות רבות לצמיחת החברה, כולל בדרום אמריקה, מזרח אירופה וארה"ב. בהקשר זה מוסיף לינדן כי החברה מגבשת כיום אסטרטגיה ארוכת טווח לפעילותה במדינות אלה.

לינדן מעריך כי עד סוף שנת 2001, הפעילות הבינלאומית של החברה תהווה יותר מ-50% מסך מכירותיה. כמו כן, לינדן סבור כי העסקים הבינלאומיים של החברה יניבו לה בשנת 2001 רווח של 8.2 מיליון שקל. לדעת לינדן, הנהלת החברה מסכימה כי בעסקיה הבינ"ל טמונה רמת סיכון גבוהה מרמת הסיכון הממוצעת בענף המזון, אך ההנהלה מרגישה שהתשואה הפוטנציאלית בעסקים אלה מצדיקה את הסיכון.

לינדן מעריך כיום את הערך ההוגן של מניית עלית 5 ב-210 שקלים, ערך המגלם מכפיל רווח עתידי של 12, עבור עסקיה המקומיים של החברה. לינדן מוסיף כי דירוג הסיכון של מניית החברה הוא סיכון השוק ובהתאם לכך מותיר לינדן את המלצתו למניית עלית 5.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully