וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אורן סמיקונדקטור גייסה 8 מיליון דולר מסוני ומבעלי המניות הקיימים

אלון תבור

18.4.2001 / 20:29

בימים אלו שוקדת החברה על מעבר מפיתוח פתרונות לתחום הווידיאו הדיגיטלי לפיתוח פתרונות DSP עבור שוק האינטרנט האלחוטי

חברת Oren Semiconductor הודיעה היום על השלמת סבב גיוס הון פרטי רביעי, בהיקף של 8 מיליון דולר.

את הסבב הובילה ענקית האלקטרוניקה היפאנית Sony, שהיא גם שותפה אסטרטגית של אורן סמיקונדקטור, עם השקעה של 5 מיליון דולר. השתתפו בסבב גם בעלי המניות הקודמים, ובהם קרן ההון סיכון Defta Partners, חברת אלרון, Goldtron Group, והחברה לישראל.

לדברי הנהלת החברה, הכסף שגויס במסגרת הסבב ישמש למימון קו מוצרים חדש לחלוטין, וכדי להסב את טכנולוגיית ה-DSP שעליה נשענים מוצריה הקיימים לשימוש במערכות גישה אלחוטיות בפס רחב, מערכות תקשורת אלחוטיות וסלולריות, ומוצרי אלקטרוניקה אחרים.

אורן נוסדה ב-1994, כשפוצלה מיצרנית שבבי הדחיסה והפרישה הישראלית צורן . זה גם המקור לבעלות של חלק מבעלי המניות הוותיקים בצורן, החברה לישראל ואלרון, על מניות אורן. הפיצול נערך כדי לנסות לנצל ידע שהיה קיים בצורן כדי לפתח פתרונות DSP עבור שוק הטלוויזיה הדיגיטלית.

עיקר המומחיות שלה הוא בתחום עיבוד הווידיאו הדיגיטלי, ומוצריה מתיימרים לתת פיתרון לבעיות האופייניות לתחום זה, כגון ביטול הפרעות וצללים בתמונת המסך. השבבים מפיתוחה משולבים במכשירי טלוויזיה, מכשירי וידיאו וממירים, בעיקר של יצרנים בשוק היפאני.

סבב הגיוס הקודם שלה נערך בסוף 2000, היה בהיקף של 15 מיליון דולר ונערך לפי שווי של 100 מיליון דולר. מטה ההנהלה שלה ממוקם בסנטה קלרה, קליפורניה, והיא מפעילה מרכז מו"פ ביוקנעם.

לפני מספר חודשים היתה משוכנעת ההנהלה שההנפקה הציבורית ממש מעבר לפינה, אך המצב הקשה בשוקי ההון והקיפאון בשוק הראשוני לא יאפשר לה ככל הנראה להגשים יעד זה בתקופה הקרובה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully