וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סייפנט, מתחרתה של צ'ק פוינט, פירסמה תוצאות כספיות שהיו נמוכות מהתחזיות אך הצביעו על ביקוש חזק ל-VPNs

גתית פנקס

18.4.2001 / 21:37

סייפנט לא הצליחה לעמוד בתחזית המכירות שסיפקה באזהרת הרווח מתחילת החודש; בסלומון סמית ברני מעריכים כי צ'ק פוינט תדווח על תוצאות חזקות לרבעון הראשון של 2001 בשבוע הבא

התוצאות הרבעוניות שפירסמה אמש לאחר סיום המסחר חברת סייפנט (סימול SFNT), מתחרתה של חברת צ'ק פוינט בתחום אבטחת הרשתות, המשיכו להצביע על מגמה חזקה בשוק ה-VPN, רשתות וירטואליות פרטיות.

וכך, בבחינת הרבעון הראשון של השנה, סייפנט דיווחה כי הכנסותיה מכיוון ה-VPNs צמחו ב-25% מהרבעון הקודם וב-37% מהשנה שעברה. עם זאת, הכנסותיה הכוללות של החברה הסתכמו ב-6 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2001 - מספר המייצג אומנם עלייה של 3.4% מהכנסות הרבעון המקביל אך הוא היה נמוך מההערכות שסיפקה החברה בעת פרסום אזהרת הרווח שלה לפני כשבועיים, שדיברו על 6.5 מיליון דולר.

רווחיה של סייפנט ברבעון הראשון היו 6 סנטים למניה, וזאת לעומת רווח של 5 סנטים למניה ברבעון המקביל. מהמספרים ניתן כמעט בלי קושי להבחין כי לא מדובר כלל על חברה שמוכרת בהיקפים של צ'ק פוינט (שצפויה למכור השנה בלא פחות מ-675 מיליון דולר). גם קשה לומר שסייפנט היא רווחית ברמה של ענקית אבטחת הרשתות הישראלית, שאמורה להרוויח השנה 1.3 דולר למניה, וברבעון הקרוב צפויה לרשום רווח של 29 סנט למניה.

הבדל של שמים וארץ בין שווי השוק של סייפנט לזה של צ'ק פוינט

הבדל גדול נוסף בין החברות הוא העובדה שסייפנט היא חברה שנסחרת בשווי של 103 מיליון דולר, ואילו מניית צ'ק פוינט נסחרת כיום במחיר של 64.8 דולר, המשקף לחברה שווי שוק של 17.1 מיליארד דולר. בשיא, אגב, שווי השוק של צ'ק פוינט היה 30 מיליארד דולר. עם זאת, מאחר שגם סייפנט וגם צ'ק פוינט פונות לאותו השוק - VPN - סייפנט יכולה בהחלט לתת אינדיקציה טובה למגמות המאפיינות את התחום. אגב, ביום פרסום אזהרת הרוווח של סייפנט, נפלה מניית צ'ק פוינט בכ-11%, וההערכות היו כי יש לכך קשר להודעתה של סייפנט, המייצרת כרטיסי האצה ל-VPNs .

אומנם בתחום ה-VPN סייפנט הצליחה, כאמור, להזניק את הכנסותיה ברבעון הראשון, אולם הירידה הכללית בהכנסות מהרבעון הקודם יוחסה להפחתות מלאי שמבצעים לקוחותיה, שותפי ה-OEM שלה (ככל הנראה מדובר בחברות סיסקו , ש-20% ממכירות סייפנט מקורן בה, ובחברת אינטל ).

בתגובה לתוצאותיה הכספיות של סייפנט אומרים בבית ההשקעות סלומון סמית ברני כי הם מוסיפים להאמין ששוק ה-VPN כולו מתחזק, וזאת למרות הירידה הכללית בתחום תקציבי ה-IT וההססנות שמפגינות חברות רבות לפני רכישת ציוד.

בעוד כשבוע צ'ק פוינט אמורה לפרסם את תוצאותיה הכספיות (ב-24 לחודש, ליתר דיוק), והאנליסט צ'אק ג'ונס אומר כי הוא משוכנע שהרבעון הראשון של 2001 יהיה חזק במיוחד עבור החברה. הוא מותיר את תחזיותיו לחברה בעינן, המדברות על צמיחה של 59% השנה ושל 45% בשנת 2002. וכך, ברבעון הראשון של 2001 צ'ק פוינט צפויה לדווח על רווח של 29 סנט למניה, ו-2001 כולה הרווח צפוי להסתכם ב-1.32 דולר למניה.

"צ'ק פוינט, להערכתנו, היא היום הספקית המובילה של VPNs ופיירוולים, והיא צפויה להישאר כזו לפחות בשנתיים-שלוש הקרובות", אומרים בסלומון סמית ברני. "הדרישה למוצריה של החברה נמשכת, וניתן היה לראות זאת בצמיחה בהכנסות ברבעונים האחרונים", סבור האנליסט.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully