וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יעקב שחר במו"מ לרכישת השליטה בקבוצת הפניקס תמורת 450-400 מיליון דולר

שלומי גולובינסקי

18.4.2001 / 22:00

שחר בתגובה ל-TheMarker.com: "אני לא עומד מאחורי הפרסומים האלה. אין לי מה להוסיף על מה שנכתב"

איש העסקים יעקב שחר הוא הגורם העיקרי שמנהל מו"מ עם יוסי חכמי, אחותו ניצה קנפר ואיש הביטוח שלמה אליהו לרכישת השליטה בקבוצת הביטוח הפניקס. חכמי, קנפר ואליהו מחזיקים יחד ב-92% ממניות הפניקס (55% בידי חכמי ואחותו ו-37% בידי אליהו), והמו"מ המתנהל עם שחר הוא על פי שווי חברה שנע בין 400 ל-450 מיליון דולר. שווי השוק של הפניקס מגיע כיום ל-400 מיליון דולר.

היום הודיעה קבוצת הפניקס לבורסה בתל אביב, כי בעלי השליטה מנהלים מגעים למכירת אחזקותיהם, אך היא לא דיווחה עם מי מתנהלים המגעים הללו.

לאחרונה נפוצו הערכות, לפיהן גופים נוספים התעניינו ברכישת אחזקות בהפניקס. בין היתר, הוזכר שמה של חברת מנורה, קבוצת הכשרת הישוב וגם גורמים מחו"ל.

יעקב שחר הוא בעליה של קבוצת הכדורגל מכבי חיפה, וכן של קבוצת מאיר, המייבאת לישראל את כלי הרכב מתוצרת וולבו, הונדה ויגואר. כמו כן, שחר הוא הבעלים של חברת הליסינג הרץ ושל חברת מרכבים.

שחר סירב להתייחס למעורבתו ברכישת הפניקס ואמר ל-TheMarker.com: "אני לא עומד מאחורי הפירסומים האלה. אין לי מה להוסיף על מה שנכתב".

הפניקס היא אחת משלוש קבוצת הביטוח הגדולות בישראל. החברה סיימה את שנת 2000 עם ירידה של 16% ברווח הנקי שלה ל-118 מיליון שקל, בעיקר בגלל נסיגה בעסקי ביטוח החיים ובגלל הפסדים מהשקעותיה בבורסה. הפניקס היא בעלת מניות בקבוצת ישראל 10, אחת משתי הקבוצות שזכו אתמול במכרז להפעלת הערוץ השלישי.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully