וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מרגמות נפלו סמוך לקיבוץ ניר עם

הארץ

18.4.2001 / 22:29

פלשתינאים פתחו באש אל עמדות צה"ל בגילה. ישראלי נפצע קל מיריות על מכוניתו ליד עלי זהב, סמוך לאריאל

חמש פצצות מרגמה נפלו הערב (רביעי) סמוך לקיבוץ ניר עם. לא נגרם נזק ולא היו נפגעים. אזרח ישראלי נפצע קל מיריות שנורו על מכוניתו הערב ליד ההתנחלות עלי זהב, ממערב לאריאל. הוא פונה לבסיס צבאי סמוך לקבלת טיפול רפואי. 3 פצצות מרגמה נורו הערב לעבר ההתנחלות כפר דרום. לא היו נפגעים. בגילה נפתחה אש אל עמדות צה"ל. לא דווח על נפגעים.

אזרחית ישראלית נפצעה אחר הצהריים מרימון הלם שיידו חיילי צה"ל בכפר בידיא, ממערב לאריאל. מקורות צבאיים מסרו כי האשה הגיעה למקום כחלק מקבוצת אנשי שמאל שהפגינו בכפר לאות הזדהות עם התושבים הפלשתינאים. למקום הובא דחפור שבאמצעותו ניסו המפגינים לפרוץ את סוללות העפר שהציב צה"ל סביב הכפר. החיילים ניסו למנוע זאת ולטענת צה"ל המפגינים יידו עליהם אבנים. בשלב מסוים זרקו החיילים רימון הלם, ממנו נפגעה האשה שקיבלה טיפול רפואי במקום.

מוקדם יותר דיווחו הפלשתינאים על כניסת כוחות צה"ל לשטחי איי מזרחית לרפיח. מצה"ל נמסר בתגובה כי מדובר בהרס עמדה של כוחות הביטחון הפלשתיניים בדרום רצועת עזה, ממנה נפתחה על כוח צה"ל שנע על הקו הירוק סמוך לכרם שלום. מקורות צבאיים הכחישו דיווח כאילו מדובר בהשתלטות ישראלית נוספת על שטחי איי ברצועה.

אזרח ישראלי נפצע קל מאבנים שהושלכו על מכוניתו בכביש עוקף חוסאן. בחווארה מדרום לשכם זרקו עשרות תלמידים אבנים על מכוניות ישראליות. חיילי צה"ל ירו רימוני גז מדמיע וגומי והדפו התלמידים אל שטח בית הספר. לא היו נפגעים. מדרום לחומש התפוצץ היום בצהריים מטען חבלה. לא דווח על נפגעים.

הפגזת מרגמות כבדה היתה הבוקר ברצועה, שעות אחדות אחרי שצה"ל פינה את האזור שתפס אתמול ליד בית-חאנון. שלוש פצצות מרגמה נחתו הבוקר בקרבת ההתנחלות נווה דקלים וגוש קטיף. מהירי לא היו נפגעים. שלוש פצצות מרגמה נוספות נורו הבוקר אל צפון הרצועה ונחתו בקרבת מחסום ארז.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully