וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברודקום עמדה בתחזיות המתוקנות: רשמה רווח נקי של 24 מיליון דולר או 9 סנט למניה ברבעון הראשון

סוכנויות הידיעות

19.4.2001 / 0:15

הכנסות החברה ברבעון הסתכמו ב-310.5 מ' ד' - עלייה של 62% לעומת ההכנסות ברבעון המקביל, אך ירידה של 9% לעומת ההכנסות ברבעון ה-4 של 2000

יצרנית השבבים האמריקאית ברודקום (סימול BRCM) דיווחה היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של שנת 2001. הרווח ברבעון - לא כולל הוצאות על רכישות ותשלומי מס על מימוש אופציות - הגיע ל-24.2 מיליון דולר, או רווח של 9 סנט למניה מדוללת, לעומת רווח של 44.9 מיליון דולר, או רווח של 18 סנט למניה, ברבעון המקביל. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 7-9 סנט למניה. החברה הסבירה את הירידה ברווחים בחולשת ההזמנות מלקוחותיה העיקריים. הכנסות החברה ברבעון הגיעו ל-310.5 מיליון דולר, עלייה של 62% לעומת ההכנסות ברבעון המקביל, אך ירידה של 9% לעומת ההכנסות ברבעון הרביעי של שנת 2000.

בתחילת חודש מארס פירסמה ברודקום אזהרת רווח בעקבות הירידה בביקוש למוצריה מצד שלוש לקוחותיה העיקריים - סיסקו , מוטורולה (סימול MOT) ו-3Com. החברה הורידה את תחזיות הרווח שלה מ-25 סנט למניה, ל-9-8 סנט למניה, וצפתה כי הכנסותיה ברבעון יגיעו ל-315-325 מיליון דולר.

בתחילת הרבעון הודיעה ברודקום על רכישת כל מניות יצרנית השבבים ServerWorks תמורת 11 מיליון מניות של ברודקום, אשר השווי שלהן בעת ההודעה על העסקה הגיע ל-957 מיליון דולר. כמו כן, השלימה ברודקום ברבעון את רכישת חברת הסטארט אפ הישראלית ויז'נטק - העוסקת בפיתוח שבבים וכרטיסים אלקטרוניים המשמשים לדחיסת וידיאו וקול - והפכה אותה לברודקום ישראל.

בתמורה, הנפיקה ברודקום כ-8 מיליון מניות חדשות עבור בעלי המניות והאופציות למניות של ויז'נטק. שווי המניות עם השלמת העסקה נאמד בכ-692 מיליון דולר, לעומת 776 מיליון דולר ביום החתימה על העסקה בסוף חודש נובמבר 2000. מנכ"ל ברודקום, הנרי ניקולאס, אמר עוד בטרם השלמת העסקה כי רכישת ויז'נטק והנפקת המניות החדשות שתממן אותה, ידללו את הרווח למניה במהלך הרבעונים הראשון והשני של שנת 2001 בסנט אחד, וכי יצרנית השבבים תגיע לאיזון שיתגבר על דילול זה במהלך הרבעון השלישי של שנת 2001. ברודקום התרחבה בשנתיים האחרונות באמצעות רכישת חברות. בשנת 2000 רכשה החברה 13 חברות, בהן יצרנית המעבדים SiByte, תמורתה שילמה כ-2 מיליארד דולר במניות.

בחודש שעבר התברר ממסכמים שהגישה ברודקום לרשות לניירות הערך בארה"ב כי החברה מתכוונת לערוך שינויים בדרך בה היא מבצעת חישובים בעסקות שבמהלכן חברות שהיא רוכשת מוכרות אופציות ללקוחותיהן. הסיבה להודעה על השינוי היתה תהיות שעלו בנוגע לשיטת החשבונאות שהחברה השתמשה בה כאשר רכשה חברות שהציעו כתמריץ ללקוחותיהן אופציות תמורת רכישות.

בעת הגשת המסמכים לרשות לניירות ערך בחודש שעבר מסרה ברודקום שהיא תהיה אחראית על 5.7 מיליון אופציות שנופקו על ידי ויז'נטק. אופציות אלה יופחתו מההכנסות, כאשר הלקוחות יעמדו בדרישות הרכישה של ברודקום.

מניית ברודקום צנחה בכ-60% מאז תחילת השנה, לעומת ירידה של 16% בלבד במדד הנאסד"ק.

חברת ברודקום, שהוקמה ב-1991, מתמחה בתכנון ובייצור שבבים סיליקון לשוק התקני התקשורת, דוגמת מודמי כבלים ו-DSL וממירי כבלים ולוויין. בשוק המודמים לכבלים החזיקה ברודקום בנתח של כ-90% בסוף שנת 2000.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully