וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קלאבמרקט מקימה רשת נפרדת למגזר הערבי

הארץ

19.4.2001 / 9:33

הרשת החדשה סטארמרקט תפעיל חנויות גדולות, בשטח של כעשרת אלפים מ"ר, שיציעו מוצרי טקסטיל וכלי בית בנוסף על מוצרי מזון

מאת אנה אלייניקוב

רשת קלאבמרקט תקים רשת חדשה, בשם סטארמרקט, שתפעל במגזר הערבי, אמר אתמול גדי מרגלית, מנהל שיווק בקלאבמרקט, ביום עיון בנושא הפוטנציאל העסקי של המגזר הערבי בישראל, שערך המרכז הישראלי לניהול. הרשת החדשה תפעיל חנויות גדולות בשטח של כעשרת אלפים מ"ר, והם יציעו מוצרי טקסטיל וכלי בית בנוסף למוצרי מזון.

שתי החנויות הראשונות יוקמו בנצרת ובתמרה, והרשת מתכננת להקים בעתיד שתי חנויות נוספות באום אל פחם ובטירה. פתיחת הרשת תלווה במסע פרסום, שיוכן על ידי משרד פרסום נצרת, והוא יכולל שילוט חוצות, מודעות בעיתונים ופרסום ברדיו.

לדברי מרגלית, ההשקעה בהקמת הרשת החדשה עדיין לא ברורה בשלב זה. "אנחנו נמצאים במשא ומתן מתקדם עם כמה קבוצות משקיעים מקומיות, ולכן היקף ההשקעה הסופי יקבע בשלב מאוחר יותר", אמר.

הוא הוסיף כי הרשת מתכננת לחבור לשותפים אסטרטגיים מקומיים. "השותפים המקומיים יספקו ידע והכוונה לגבי הצרכים הספיציפיים של המגזר הערבי, ויסייעו בגיבוש תמהיל המוצרים. כמו כן, הם יקשרו בין הרשת לספקים המתאימים להרגלי הצריכה במגזר וייסעו בפרסום בערוצי מדיה שונים".

לדבריו, מדובר בפוטנציאל שיווק ניכר, ובכוונת הרשת להגדיל את פעילותה במקביל לצמיחה במגזר הערבי. "הגענו למסקנה כי עלינו להפעיל מודל עסקי חדש לחלוטין", אמר מרגלית. "עד היום סברנו כי הרשת צריכה ליישם מדיניות אחידה של הקמת סניפים של קלאבמרקט ברחבי ישראל. כיום, ברור שזהו מודל שגוי ויש לפעול על פי שיטה המתאימה לצרכים של הסביבה בה פועלת החנות".

ביום העיון, אמרו נציגים של עלית כי החברה מתכננת להגביר את מאמצי השיווק שלה במגזר הערבי. שלי שליט, מנכ"ל חטיבת הקפה של עלית, אמרה כי החטיבה מתכננת לחזק את מערך המכירות במגזר הערבי ולהגדיל את מגוון המוצרים שהיא משווקת במגזר הזה. להערכתה, השינויים הכלכליים והחברתיים במגזר הערבי יביאו לגידול בצריכת קפה ארוז ולכן מתכננת עלית להמשיך בשיווק קפה אסאלה, שפותח במיוחד למגזר הזה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully