וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המפרק הזמני של בלו גז: לחקור חשד שהחברה נוצלה שלא כדין לטובת בעליה

הארץ

19.4.2001 / 9:44

מאת עמירם כהן

המפרק הזמני של חברת בלו גז, עו"ד אילן קזיוף, אמר אתמול בבית המשפט המחוזי בתל אביב שיש לחקור חשד כי החברה הוקמה כאמצעי לחץ על חברת הגז פזגז ונוצלה שלא כדין לטובת בעלי בלו גז.

לדבריו, השתמשו מייסדי בלו גז, לכאורה, בחברה כמנוף וכאמצעי לחץ במשא ומתן שנוהל בינם לפזגז לשם קידום אינטרסים אישיים שלהם, תוך פגיעה באינטרסים של בלו גז ושל נושיה. כך לדוגמה, חייבת בלו גז יותר מ-2 מיליון שקל לחברת פרסום. עוד טען המפרק כי קיים חשש שבמסגרת ההסכמים עם פזגז הועברו לאחרונה זכויות או נכסים השייכים לבלו גז. לדבריו, החליטו מייסדי בלו גז במפתיע להתקשר ישירות עם פזגז בהסכמים, שתכליתם העברת לקוחות בלו גז לפזגז כנגד קבלת כספים מפזגז לכיסם הפרטי.

בהסכם שחתמה פזגז עם 13 מייסדי בלו גז, סוכנים לשעבר של פזגז במרכז, התחייבו הסוכנים להחזיר לפזגז את לקוחות החברה שעברו לבלו גז וציוד שבו השתמשו להפעלת בלו גז.

כמו כן, מסרו התחייבות לפזגז שעל פיה יחדלו מפעילות בתחום שיווק הגז. כל זאת בתמורה ל-25 מיליון שקל, ששילמה פזגז למייסדי בלו גז, בניכוי 10 מיליון שקל חובות הסוכנים לחברה.

שופטת ביהמ"ש המחוזי בת"א, ורדה אלשיך, דחתה את בקשת המפרק להוציא צו מניעה זמני במעמד צד אחד, שיאסור על פזגז להעביר למייסדי בלו גז כספים שהתחייבה להעביר להם במסגרת ההסכמים שנחתמו ביניהן ושהביאו לסגירת בלו גז. המפרק טען כי הצו נדרש כדי למנוע ממייסדי בלו גז להבריח נכסים. השופטת נעתרה לבקשת המפרק להורות לפזגז למסור לו העתק מההסכמים בינה למייסדי בלו גז.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully